דנה חיימזון בוארון, מומחית בתקשורת בין בני זוג, בסרטון בנושא החזרת המשיכה המינית בין בני זוג

אנחנו לא נמשכים יותר לבן הזוג שלנו, איך משנים את זה?

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  משיכה לא נעלמת מעצמה והיא לא קשורה לכמה זמן אתם יחד: היא קשורה לכמה מרכיבים חשובים שבינהם זה מראה והתנהגות, ואתייחס רק למקרים האלה פה. מראה הוא מרכיב מאוד חשוב לשמירת המשיכה. אם אתם לא שומרים על הגוף שלכם, מגדלים בטן, לא מטפחים את גופכם, לא מריחים טוב ומתלבשים בצורה מרושלת, אל תתפלאו שהיא לא בעניין. וזה נכון לגבי שניכם. לא מעט נשים מזניחות את המראה שלהן ואת משקלן לאחר החתונה, ובעיקר לאחר הלידות. אבל המראה הוא החלק הקל יותר בשינוי המשיכה של בני הזוג. החלק הקשה יותר הוא החלק ההתנהגותי.

  התנהגות לא נכונה או לא ראויה היא סיבה מאוד חזקה ומושרשת לחוסר משיכה בין בני זוג. מטרת הסרטון היא לייצר מודעות בקרב אנשים שמוצאים את עצמם נשואים לכאלה, שאגדיר אותם בהמשך, וזאת על מנת ליצור בהירות והבנה למה אתם מרגישים או מתייחסים למיניות בצורה הזו. סרטון זה מיועד בייחוד לאלו שמתנהגים בצורה כזו, ולא מבינים למה בני הזוג או בנות הזוג שלהם מתרחקים מהם. אז הנה כמה דוגמאות לדפוסי ההתנהגות הכי מרחיקים שיש בתוך יחסים:

  שתלטנות: יחסים אלה הם יחסים שלא מושתתים על שוויון בין בני זוג. יש ביקורת ותחושת חוסר שביעות רצון מצד בן הזוג באופן מתמיד. הערות וביקורות בעוד שהמבקר אינו עושה דבר בשונה מהאדם אותו הוא מבקר.

  תחושה של התנשאות: של ביטול עצמי כמוטיב. לך מותר מה שלי אסור. כחלק מדרך חיים הצורך במתן אישורים לפעולות והכל עובר דרכו. שתלטן, מרוכז בעצמו, ולא מכיל. לא לוקח חלק מפעולות הבית ובכל מה שקשור לילדים. האישה מרגישה במצבים כאלה שאין לה על מי להישען, אין לה שותף, אין מי שיגבה אותה. והיא לא סומכת על בן זוגה. ולימים ההערכה כלפיו תיעלם, ומכאן גם המשיכה. כשאין הערכה אין משיכה.

  בן זוג שמשמש כאבא: ״מתי את חוזרת, לאן את הולכת ועם מי.״ זה החלק הקטן ביותר בדברים שמרחיקים. החלק הגדול זה ממש דאגה על גבול פלישה לפרטיות וחוסר במרחב אישי. ״אל תעשי ככה, יקרה לך ככה. בואי אלמד אותך לעשות אחרת, את לא תצליחי אם תפעלי ככה״. מסרים מורידים לצד דאגה מופרזת גורמים לחנק. דרך אגב, סעיף זה מתאים גם לנשים שהופכות לסוג של אמא לבני הזוג שלהם בדאגה ובשליטה.

  בן זוג תלותי: בן זוג שהוא חסר עמוד שגרה. מרצה, שאין לו חיים משלו. הוא נאחז רק בבת זוג שלו, אין לו חיי חברה וחייו סובבים סביב אשתו. לאדם זה אין דעות משלו, הוא רק מנסה למצוא חן עיניי אשתו ולא רואה את עצמו בלעדיה. נתפס כתלותי, קנאי וחלש. בן זוג כזה הולך על ביצים, ולעולם לא אומר מה שהוא מרגיש מחשש שהוא לא ימצא חן בעיניי אשתו. או אישה שעושה הכל, מתאמצת ושמה את עצמה אחרונה בסדרי העדיפויות. לא יודעת לקבל אלא רק לתת, ומשיקעה ללא בקרה לעומת מה שהיא מקבלת מהצד השני.

  אלו חלק מהדמויות שמרחיקות בהתנהגותן ולא מעוררות עניין מיני. דמויות אלו מעוררות חוסר הערכה, וחוסר הערכה לא הולך עם משיכה. אישה רוצה להרגיש שיש לידה גבר שקורא את המציאות, לוקח בה חלק ומכיל את צריכה. אבל במקביל גם דעתן ובעל חיים משלו, כל עוד שחייו אינו באים על חשבון הרצונות של בת זוגתו. רב בני הזוג מתקשים לבוא ולשתף על הקושי הזה, מחשש לפגוע בצד השני. אבל הריחוק והיעדר הכנות פודעים הרבה יותר, כי דחושת הדחייה גורמת להם להבין לבד שהוא אינו מספיק גברי או היא אינה מספיק נשית.

  שינוי תדמית לוקח זמן וזו עבודה שדורשת הכוונה, אבל היא מתחילה קודם כל במודעות וברצון לשנות, ולא להתכחש לה.

  f g y