דנה חיימזון, מומחית בייעוץ זוגי, בסרטון בנושא מה

מה בעלך לא מספר לך עליך?

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  את רוצה לקבל ממנו תשומת לב והוא רק מתרחק? את מרגישה שאת מאוד צריכה אותו ושהוא לא נותן לך את מה שאת צריכה ממנו? הבעיה היא לא בצורך כי הוא לגיטימי, אלא בדרך שאת בוחרת על מנת לקבל את מה שאת רוצה.

  חשוב לי להדגיש שסרטון זה לא משקף את כל הנשים, אבל בהחלט את רובן. את מתוסכלת ממנו ומרגישה שהוא אדיש אליך, אבל הוא לא אדיש בגלל שהוא באמת כזה. הוא אדיש בגלל שהוא מרגיש שכל מה שהוא עושה זה לא טוב, והוא מחפש את השקט שלו. הוא לא רוצה לריב איתך ואין לו גם כוח לתגובות שלך אז הוא נמנע מלהגיב, וגם על זה את כועסת. כשהוא לא עושה כלום, אז ״למה הוא לא מתפקד?״ כשהוא כן עושה, אז ״למה הוא עושה ככה ולא כמו שאני רוצה?״

  את לא מעירה לו כדי להקטין אותו. לא בזדון, אבל את יוצרת תסכול וריחוק מאוד גדול אצלו. את לא מתכוונת, אבל בפועל את כן מקטינה אותו. מדברת בשמו או מנהלת אותו, ״תעשה ככה ואל תעשה אחרת״. את לא משאירה לו מקום להגיב ולהביע את עצמו כמו שהוא רוצה, כי אם הוא יעשה את זה סביר להניח שזה יתפתח לויכוח או לחוסר עניין מצידך. נמאס לו. מצד אחד את מתלוננת למה אין לכם שיחות, אבל כשהוא מעלה ׳פעם ב׳ נושא, אז זה לא מעניין אותך. ״נדבר יותר מאוחר, אני עסוקה.״

  מצד שני, איך תרצי שיתפתח עומק בינכם כשאין לך את הפניות לשיחות שגם מעניינות אותו? ואם הוא רוצה להעלות נושא שהוא קצת שונה ממה שאת רגילה, זה פחות מתאים כי לך אין את הצורך הזה. ואז אחרי כל זה את לא מבינה למה הוא מעדיף להיות עם חברים ולא איתך. למה הוא פורח ומחוייך עם אחרים ולא איתך. ואז נזרק משפט כמו: ״למה אתה לא יכול להתייחס אליי כמו שאתה מתייחס לחברי שלך?״ -״כי חברים שלי מתייחסים אליי אחרת ממך״. אבל את זה הוא לא יגיד לך, כי הוא רוצה רק שקט.

  ההשלכות ברורות. את מרגישה שהוא לא שם בשבילך, והוא לא חבר אז את מענישה אותו. ״לא בא לי סקס״, זה הקלף שלך. ואת אומרת לעצמך זה לא רק מה שהוא רוצה. את מתלוננת שאין ביניכם אינטימיות שבדרך כלל הסיבה נובעת מכך שרב התקשורת שלך איתו היא על התפקוד בבית וכאבא, ופחות על היחסים בינכם ועל הזוגיות שאבדה בדרך.

  ועכשיו, כשאת מקשיבה, מה את חושבת על זה? מה יכולת לעשות אחרת? איפה את רואה את הצרכים שלו? איפה את מפרגנת לו על מה שלו חשוב? במה את כן מעריכה אותו, וכמה הוא באמת שומע את זה ממך? נכון, הוא לא יודע לעשות את הדברים כמוך. אז או שתהיי נעימה ותלמדי אותו, או שאל תתלונני. תבחרי. בנוסף, אם את רוצה שיהיה לכם כיף, תתחילי להיות חכמה ולא צודקת. תנסי להבין מה מעניין גם אותו, זה מקום טוב להתחיל לחזק את הקשר.

  אני יודעת שיש נשים שיתקשו לקבל את הסרטון הזה, אבל הוא ממש משקף את המציאות. הנקודה הכי טובה במידה ואת באמת רוצה לשנות ופתוחה לביקורת, זה לברר איתו מה הוא חושב עלייך. תבטיחי לו שאת מקשיבה כדי לשנות, ואז אולי הוא יהיה באמת כנה איתך.

  f g y