p

משבר גיל 40

ייעוץ אישי בנושא משבר גיל הארבעים

רבים האנשים שאינם מזהים שהם נמצאים בתוך משבר גיל ה40, אותה צומת דרכים בהם אנשים מנהלים חשבון נפש בין הפער שנוצר בין איפה שהם נמצאים בחייהם ובין לאיפה שהם רוצים להיות. אותו פער יוצר תקיעות, תסכול והסתגרות מתוך חוסר הבנה כיצד עליי לצלוח את התקופה הזו ולצאת ממנה. כשלאדם אחד לא טוב בזוגיות ובחייו האישיים קשה לו להכיל את האחר- את בן הזוג שלו. 

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  משבר גיל ה40 (או משבר אמצע החיים) יכול לבוא לידי ביטוי בכל גיל, מגיל 30 פלוס ועד 60 פלוס. הוא בא לידי ביטוי בחשבון נפש שמקורו בפער בין איך שאני חיי את חיי האישיים לבין איך שהייתי רוצה לחיות אותם.
  הפערים האלה מייצגים מכלול של חוסרים וחסכים שלרב אנשים שרויים בהם ומתקשים לצאת מהם ללא הכוונה מקצועית.

  משבר גיל ה40 מתמקד בעוגנים המרכזיים בחיינו: קריירה, זוגיות, יחסים עם הילדים וההורים, חיי חברה, תחביבים ומבנה אורח החיים שלנו.
  רבים האנשים שמרגישים שחייהם לא מרגשים ואין בהם תשוקה לעשייה או רצון עז וממוקד.
  המחשבות יכולות להתמקד בתחושת פספוס, חרטה או החמצה על בחירות העבר ועל קבלת החלטות.
  כאשר אנשים חווים תחושה גדולה כזו של חוסר אין להם את יכולת והרצון להכיל את בני הזוג שלהם או את ילדיהם ולרב הם נוטים להיות עצבניים, מדוכאים ומרוחקים.

  משבר גיל ארבעים: על התופעה, הגורמים, ההתמודדות וחשיבות הטיפול

  תופעת משבר גיל ארבעים תוקפת נשים וגברים כאחד, בסמיכות לגיל 40, במהלכו או לאחריו.
  משבר גיל ארבעים חל כמעט על כל בני האדם, גם אם לעתים קרובות הם אינם מודעים לכך. אז מהי התופעה, ולמה היא עונה לכותרת ״משבר״?

  בהכללה, בסביבות גיל 40 תמים ימי ההורות המוקדמת כפי שהינם מוכרים לבני הזוג מתחילת הנישואין והולדת הילד הראשון. הריונות, הנקות ולילות נטולי שינה של השכבת הילדים וקימה אליהם באמצע הלילה הולכים ודועכים, ונגלת לאט לאט מציאות חדשה, רגועה יותר, מתונה יותר ושקטה יותר. נשמע טוב, לא? אם כך, למה מתרחש המשבר?

  בתום תקופת ההורות המוקדמת, נפתח שוב חלון של בני הזוג להתעסקות עצמית וזוגית בקשר שלהם, ואחד בשני. טיפול בילדים גוזל זמן רב וממקדו בעיקר בילדים, בעודו דוחק הצידה אלמנטים חשובים בזוגיות. בנוסף, נוצר פתאום ״ריק״ שמוזר או קשה להתרגל אליו, בני הזוג מתבגרים, הילדים גדלים, ההתעסקות בהם מתמעטת וההורים נותרים להתמודדות עם החיים שחיו עד כה על כל מרכיביהם: קריירה, גוף, הגשמת חלומות ועוד.

  משבר גיל ארבעים תוקף נשים וגברים כאחד, ומקבל ביטוי שונה אצל אנשים שונים. הגורמים למשבר יכולים להיות תחושת החמצה, ריק, חרטה על החלטות ועצב המלווה בגדילת הילדים ובהתגברות של בני הזוג. המשבר עשוי להתבטא במתח נפשי, דיכאון, מצבי רוח ודכדוך שבהקשר הזוגי יכולים להיתרגם לריבים, חילוקי דעות, כעס מצטבר ותחושת בדידות בקשר.

  דנה חיימזון בוארון היא מטפלת זוגית ומנטורית לתקשורת בינאישית וזוגיות, שעובדת במשך שנים עם בני זוג ומלווה אנשים שחווים את משבר גיל הארבעים. על סמך אינסוף טיפולים ומקרים שראתה, תוותה דנה שיטות שונות לטיפול והתמודדות עם משבר גיל הארבעים.
  דנה זיהתה כי משבר גיל ארבעים בקלות רבה ומבלי שנשים לב יכול להשפיע על הזוגיות, ולרב לרעה. חשוב מאוד לשים לב לשינויים שחלים בנו או בבני זוגנו בהתקרבנו לגיל ארבעים, לשים עליהם את האצבע ולגשת לטיפול או ייעוץ בכדי למנוע פרידה, גירושין או סתם דיכאון יומיומי שלא נעים לחיות בצילו.

  חשוב לדעת

  משבר גיל הארבעים הינו אחד התהליכים הנפשיים הנפוצים ביותר שחווים בני אדם, וקורה כמעט לכולם בשלב זה או אחר; אין קריטריונים אחידים שחלים על כל מי שסובל ממשבר גיל הארבעים; הללו יכולים לקבל ביטוי שונה אצל כל אדם; גם נשים וגם גברים סובלים ממשבר גיל ארבעים, גם אם אינם לעיתים מודעים לכך.

  a

  שאלות ותשובות נפוצות

  האם משבר גיל הארבעים קורה לכולם?

  לא. התופעה זכתה לכינוי משבר גיל ארבעים, אך הינה קשורה לתהליכים נפשיים ופסיכולוגיים שחווים בני האדם בהתבגרותם הטבעית. המשבר משתנה מאדם לאדם בעוצמתו ובצורתו.

  איך משבר גיל ארבעים של אחד מבני הזוג, או שניהם, משפיע על הזוגיות והקשר?

  משבר גיל ארבעים משפיע לא רק על הקשר של בני הזוג, אלא גם על המשפחה כולה. בן הזוג שחווה את המשבר משנה את התנהגותו ומשפיע בכך על כל סובביו, ובפרט על משפחתו הקרובה. המשבר יכול להעיב על הקשר, ליצור מתחים וכעסים מצטברים שמחייבים טיפול והתמודדות מודעת. בן זוג טוב הוא בן זוג שטוב לו, הפניות שלו שונה ויכולת ההכלה שלו גדולה יותר, פניות הרגשית שלו מעידה על כך.

  במה עוזר טיפול למשבר גיל הארבעים?

  טיפול למשבר גיל ארבעים עוזר בעיקר בהגברת מודעות אל אשר קורה לנו, ומציאת דרכים שונות להתמודד עם השינויים והרגשות שמציפים אותנו ואת התנהלותנו. מעבר לתמיכה וליווי, מציע הטיפול גם דרכים שונות לויסות המשבר ולמזעור השפעתו על הזוגיות ועל המשפחה. המשבר מעיד על חוסר לויאליות של אדם את צרכיו וטיפול למשבר גיל הארבעים אנחנו בודקים ראשית מהו מקור הקושי, על איזה חוסר אין מענה (לא תמיד אנשים יודעים לשים את האצבע) וואז עבודה רגשית ופרקטית במקביל בנושא.

  האם יוצאים ממשבר גיל ארבעים?

  באם אדם שחווה משבר גיל ארבעים מודע לכך ומוצא דרכים להתמודדות, מובן שיוצאים מהמשבר. המפתח הוא הבנה והשלמה עם השינויים שצופנים החיים, ומציאת דרכים שונות לחיות חיים חדשים בצילם.

  f g y