דנה חיימזון בוארון, יועצת זוגית, בסרטון בנושא ההחלטה להתגרש

גירושים- מומלץ לראות לפני שמחליטים

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  שלום לכם, שמי הוא דנה חיימזון. יועצת אישית וזוגית, מומחית במתן פתרונות לבעיות תקשורת בין
  בני זוג.

  רב האנשים שמתגרשים לא מודעים להשלכות של ההחלטה שלהם. הרשו לי להציג בפניכם תמונה חלקית: מחקרים מראים שילדים להורים גרושים מתמודדים עם בעיות קשות מאוד; קשיי התנהגות, בעיות בלימודים, בעיות קשב וריכוז הנובעות מסיבות רגשיות, בעיות בקשר עם ההורים, בטחון עצמי מעורער שנגרם מדימוי עצמי נמוך.

  רמת חייהם של אמהות וילדים בשנה הראשונה לאחר גירושים יורדת בצורה דרסטית של 21-30 אחוז במצבם הכלכלי, שממקם אותם במקרים רבים מתחת לקו העוני. ההתפתחות החינוכית שלהם אינה תקינה, ומכאן הקושי להסתגל לגירושים. בהיעדר הסכמה בין ההורים, הקשר הכל כך חשוב בין אב לבנו נפגע, מה שכל כך מכריע בהפתחותו של הילד.

  האם אתם רוצים שילדיכם יהיו חלק מהסטטיסטיקה הזו? לא כדאי שתחשבו שוב? אם בטוחים ושלמים שעשיתם הכל למען התא המשפחתי שלכם? האם לקחתם מאה אחוז אחריות על חלקכם? לקחתם בחשבון אפשרות שישנה דרך אחרת שמביאה תוצאות אחרות וטובות? מה אתם לא יודעים שאתם לא יודעים? תחשבו על זה, מה לא ניסיתם? מה יכול לשנות לגמרי את הזוגיות הזו? הרשו לי להגיד לכם בביטחון מלא שיש דרך כזו.

  גירושים זה דבר קשה, טראומה אישית ומשפחתית. רב הזוגות שוקלים להתגרש עוד לפני שבחרו להתמודד עם הבעיות שלהם. מבחינתם הם ניסו, והנסיון שלהם בא לידי ביטוי בזה שהם פנו מספר פעמים לבן זוגם וניסו לשוחח איתו וכשהם לא הצליחו הם צעקו, איימו, העליבו, והתייאשו. המילה ״גירושים״ עולה בקלות רבה, והדבר מצער וכואב כשמדובר בילדים שלכם. האם ניסיתם מספיק גם בשבילם? זוגות שהגיעו אליי עם ״רגל אחת בחוץ״, מצאו את עצמם במקום אחר בזוגיות שלהם לאחר שלושה חודשים. לא מגיע לכם שלושה חודשים משלכם? גם אם אתם מתלבטים, שתפו אותי.

  f g y