חשיבות האינטימיות

הרבה זוגות מגיעים לייעוץ הזוגי מהצד של טיפול מיני כי הם שכחו כבר איך לייצר אינטמיות. מה צריך לעשות, איך מתקרבים. מתי אמרת לה פעם אחרונה שאתה אוהב אותה?

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  בסוף היום, למי יש כוח לאינטימיות? אתה בוחר שאם נשאר לך טיפת כוח זה לעצמך…

  בשחיקה היומיומית מאוד מזניחים את ה-ביחד. אנחנו לא מוצאים זמן לעצמנו ואנחנו כועסים בגלל פערי הציפיות. הקשר מקבל ממדים של ברור מאליו, כי אנחנו יודעים שאנחנו ביחד. האינטימיות מאוד חשובה אך מסתבר שהיא האחרונה שמקבלת יחס. אנחנו כל כך משתוקקים לחום, לאהבה, לחיבוק ולליטוף.

  עוברים השנים וזוגות שמגיעים אליי לטיפול זוגי אומרים לי "ברור שאני אוהב אותה". אז למה היא לא יודעת את זה? במקום הזה יש שתיקה, ואז נשאלת השאלה הלגיטימית: "מתי פעם אחרונה אמרת לה שאתה אוהב"? ובשחיקה היומיומית, כשהכול סביב עשייה אין סופית: ילדים, עבודה, בית, מטלות וכו', זה נראה לנו מוזר ומפתיע עם בן זוגנו יעצור לרגע את המרתון שלנו ויזכיר לך מי את בשבילו.

  הרצונות והציפיות מתגמדים ואנחנו משתוקקים לדברים אלמנטריים כמו חיבוק, מילה טובה, יצירת קרבה, אך נמנעים מלעשות זאת כי אנחנו מאוד כועסים. כועסים על הבן זוג ולא משתפים אותו על כך.

  אינטימיות — הרבה יגידו למי יש זמן לזה… אך חשיבותה היא רבה ולכן מאוד חשוב למצוא את הזמן ולתת לה מקום.אך האינטימיות יכולה לבוא כל פעם בווריאציה שונה ובכל פרמטר היא מוציאה מבני הזוג משהו טוב.

  שיחות — היכולת לסיים את היום בשיחה ,לצחוק ביחד, לשתף, ל"געת" במילים ולתת הרגשה של "אני איתך" יוצרת אינטימיות דרך שיחה ותחושה של ליכוד. שיחה כזו יכולה לתת "דלק" לקשר ולאפשר לבני הזוג להתמודד עם קשיים שונים שקשורים לעבודתם או להתמודדותם היומיומית. שיחה כזו גורמת לבני הזוג להתקרב ולהרגיש שיש מי שמבין ורואה את המקום שלהם ומייעץ ממקום של אכפתיות כדי שיהיה להם טוב יותר.

  מגע — מגע מייצר אינטימיות- גם לשבת ולאחוז לבן זוגי ביד בזמן שהוא מדבר, ללטף אותו ,להעביר יד בשיער או להניח ראש, אילו דברים שמייצרים אינטימיות בקשר ויוצרים קרבה ברגע.

  געגוע — אנשים מאוד מתגעגעים לביחד והביחד שלהם לרב הוא מאוד צנוע. הביחד יכול להיות זמין בכל רגע אבל ההבנה שלהם שהוא לא ניתן להשגה כי בני זוגם לא רוצים כמוהם והפרשנות הזו יוצרת ריחוק והימנעות מלנסות וליצור אינטימיות.

  סקס — סקס הוא גם דרך לייצר אינטימיות. לפעמים הרבה יותר קל דרך סקס להתקרב כי האקט עצמו יוצר קרבה ברגע , ולפעמים הסקס מאפשר לבני הזוג לקבל "במה" לרגש,להתקרב ולהרגיש את האחר.

  לא לחכות – ליזום — יש תמיד התחשבנות כזו מי עושה יותר ומי עושה קודם.. יצירת אינטימיות זו עבודת משותפת אבל מה שבטוח שרק אחד בהתחלה יוצר הנעה לפעולה. תחליטו שאתם עושים תורנויות ותפתיעו אחד את השני.

  דנה חיימזון –יועצת זוגית

  f g y