בני זוג מתוסכלים במיטה

אהבה זה לא הכל

זוגות החיים בזוגיות טובה ובריאה מבססים את מערכת היחסים שלהם על דברים נוספים לאהבה.

אהבה משמשת כמנוע לעשייה משותפת - למאמץ המשותף. מאמץ זה דרוש בימים קשים ובחיי היום יום כאשר אורח חייהם מתחיל להרחיק אותם האחד מן השניה. אי מודעות או הדחקת הבעיה יוצרת מתח בין בני הזוג, בעיות שיתוף, פרשנות אישית, קושי בליצור אינטימיות ומשברים נוספים.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  משבר זוגי יכול לקרות לכל זוג שבוחר לשים את הבעיות בזוגיות שלו בצד ולהאמין שדברים יסתדרו מעצמם. כשהזמן חולף לו ואין שינוי ביחסים ותדירות המריבות עולה עוברים בני הזוג חוויות רבות המלאות בתחושות וברגשות הגורמים להם לחשוב בכל פעם מחדש על הזוגיות שלהם ועל הדרך בה הם חיים את חייהם עם האדם איתו הם בחרו לחיות. במקום שבו הקשר מקבל תפנית וישנם ערעורים בנוגע לעתיד משותף כל מריבה נוספת בין בני הזוג מקבלת ממדים אחרים. כל מריבה נראית מאיימת יותר וההתנהלות היא שונה מזוג שנמצא במערכת יחסים בריאה שנמצא במריבה. תשתית הזוגיות מתפוררת והתחושה שאין מה שמחזיק את הקשר הזה מלהתקיים.

  במצב שבני הזוג לא מצליחים לגשר על הבעיות ותחושת השליטה על הבית, על הזוגיות ועל "האני", המצב מקבל ממדים אחרים, והתחושה היא של אובדן הזוגיות ואיבוד האיזון המשפחתי- בני הזוג נפגשים לראשונה עם יועץ זוגי.

  הטעות הנפוצה היא שיועץ זוגי לא צריך להיכנס לתמונה רק במצב "שיא", שבו חבילה המשפחתית מתחילה להתפרק. רצוי לעצור את המצב עוד קודם לכן ע"י קבלת החלטה זוגית למעורבות איש מקצוע ומניעת המשך המצב בין בני הזוג.

  העיתוי שבו בוחרים בני הזוג ללכת לייעוץ זוגי לעיתים הוא קריטי. בני הזוג נמצאים במצבים שונים וכל אחד מגיע לתהליך הייעוץ הזוגי במצב אחר, עם כוחות אחרים ובבשלות שונה. לעיתים המצב נתפס בעיני האחד כ"כ קשה ורגיש שהוא מרגיש שכבר אין בו את הכוחות ולעיתים גם את הרצון ליצור שינוי. הסיבה לכך נובעת ממשך הזמן שהם נמצאים בבעיה, בעוד השני לא היה מוכן קודם לכן לשקול לקבל עזרה.

  חשוב מאוד – גם במידה ואחד מבני הזוג מרגיש שאין צורך ללכת לייעוץ זוגי כי יש באפשרותם לפתור את בעיותיהם באופן עצמאי או כי מבחינתו המצב לא כזה חמור שמצריך מעורבות של יועץ זוגי, עדיין כן מומלץ להיות קשוב לצד השני ולבחון את האפשרות של קבלת עזרה.

  התמודדות והתייחסות לקושי האישי משתנה מאדם לאדם, ובן הזוג צריך להכיר בכך שהקריאה לעזרה הזו היא כנראה נקודת השיא אצל בן זוגו ומכאן שאין ביכולות יותר להתמודד עם המצב כפי שהוא.

  דנה חיימזון- יועצת זוגית

  f g y