גבר יושב ומחזיק את פניו בידיו בעוד חברתו מתרחקת ממנו

מריבות בזוגיות

מריבות הן תוצאה של חוסר תקשורת נכונה בין בני הזוג.
הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  אני כל הזמן שומעת אנשים שמספרים שהם רבים עם בן הזוג שלהם וגם בפגישה הראשונה בייעוץ הזוגי שהם נשאלים למה הם הגיעו ומהי הבעיה בזוגיות שלהם הם אומרים שהם כל הזמן רבים או תדירות המריבות שלהם עלתה וזה כבר בלתי נסבל.

  עוד לפני שאני מנסה להבין על מה הם רבים התלונות הם אותם תלונות תמיד:
  "הוא אומר לי מה לעשות, מחנך אותי"
  "היא כל הזמן כועסת ורוטנת, נמאס לי!"
  "הוא מדבר אליי בזלזול הוא מתנהג אליי כאילו אני ילדה"
  "הוא לא עושה שום דבר בבית"
  "נמאס לי 'מהראש קטן' שלו"
  "העבודה יותר חשובה לו ממני ומהילדים"
  "הוא בקושי בבית"

  נשמע מוכר??

  הגורם המרכזי למריבות בין בני זוג: חוסר תקשורת

  המריבות הם לא הבעיה של בני הזוג. מריבות משקפות מצב, משקפות את הקושי של בני הזוג להתמודד עם בעיה ולכן המריבות הם תוצאה של חוסר תקשורת נכונה בין בני הזוג.
  החוסר תקשורת יכולה לנבוע מסיבות שונות  כמו בעיית התמודדות, דימוי עצמי נמוך, מודל זוגי,חוסר שוויון ועוד שכ"א מהנושאים שהעליתי הם מאוד חשובים בפני עצמם אבל להם ניתן את המשקל במאמר אחר..

  המריבות האלה כאשר הם מסתכמות בהרמת קול, האשמות, ביקורות ותחושת עלבון הם יוצרות ריחוק שמביא לתחושת חוסר אונים בתור המערכת הזוגית וגם התשה מהמצב ומכאן הקושי להאמין שיש דרך לשנות את פני היחסים.

  ואז המשפטים מתחלפים ב:
  "אני לא מאמין שהיא יכולה להשתנות"
  "הוא תמיד חושב שהוא יודע הכל- הוא לא ישתנה"
  " יכול להיות שאנחנו בכלל לא מתאימים?!"
  "אנחנו ביחד בגלל הילדים לא בגלל הזוגיות"

  משפטים כאלה מציגים את הייאוש ואיבוד התקווה.
  תסכימו איתי שזה מקום שמאוד קשה להתרומם ממנו.
  זוגות שכ"כ חיים את המריבות ואת הקשיים בינהם צוברים מטענים ומתייגים את בני זוגם, מה שמאוד מקשה עליהם להאמין שבן זוגם יכול להצטייר גם אחרת בעיניהם ומכאן שהיחסים איתו יכולים להשתנות.

  בנוסף, מה שמגדיל ומעצים את המריבה הוא ההתפזרות – חוסר התמקדות בבעיה היא פתח להגדלת המריבה והגדלת הקרע הזוגי. כשזוגות רבים הם עסוקים בהטחת האשמות ולא נצמדים לאירוע עצמו. בנוסף, הם מעלים בעיות נוספות ומציפים את הבן הזוג בטענות שונות, מה שגורם למריבה לקבל ממדים אחרים וככל שוויכוח מתלהט – איתו גדל תחושת החוסר האונים ואיבוד תקווה שניתן לשנות את הדברים בין בני הזוג.

  מלבד לנזק הזוגי הבלתי נתפס, מריבות בין בני זוג גורמות לפגיעה במקומות נוספים. ביכולת שלנו להתרכז בעבודה, במזג שלנו, בסבלנות וגישה שלנו עם ילדנו ומוטיבציה שלנו להשקיע בנו ובבן זוג שלנו מתוך הנחה שהוא לא יעריך את העשייה.
  לקבלת פרטים באיך ניתן לפתור ולהתנהל נכון בתוך המשפחה ועם בן הזוג כנסו למדריך לזוגיות טובה ותקבלו באופן מיידי ובחינם תכנים וכלים לשיפור מיידי ביחסים עם בן הזוג.

  f g y