בני זוג מפנים זה לזו גב על רקע שקיעה

למה לפנות לייעוץ זוגי?

איך אני יודע שאני צריך לפנות לאיש מקצוע?

כל זוג, למעשה, בשגרת חייו מתווכח ותמיד ישנם חילוקי דעות על נושאים מסוימים, אז איך בכל זאת אנחנו יודעים מתי אנחנו צריכים באמת לראות בוויכוחים שלנו משהו שדורש התייחסות רצינית יותר?

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  אם אתם מרגישים שישנו פער גדול בתפיסה של איך חיי הזוגיות שלכם צריכה להראות, או תדירות ההתעסקות שלכם בדברים שאתם חלוקים עליהם גוברת ולעיתים מאבדת פרופורציה אז עליכם להכיר בקיומה של בעיה ולנסות ולמצוא דרך ע"מ לגשר על הפער הזה.

  לרוב, זוג מתקשה לצפות ולעקוב אחר התנהלותו משום שהוא מעורב רגשית ולכן שיקוליו אינם אובייקטיבים ולכן רצוי לערב גורם חיצוני, מקצועי בעל יכולת ניתוח ומציאת פתרונות שהולמים את המקרה.

  למעשה, כל אותם המקרים שאתם מרגשים שאין לכם שותף, שאתם מוצאים את עצמכם מתייאשים בזוגיות, חוסר הבנה מצד בני הזוג שלכם, רבים על אותו הדבר ולא מצליחים לגשר על הבעיה ולמצוא פתרון עבורכם, תחושת ריקנות בקשר, בעיות אמון ,משבר משפחתי ועוד…כל אלה נכללים במקרים שכדאי להתייעץ עם יועץ זוגי.

  במילים אחרות כל דבר שגורם לקשר שלכם לאבד את האיזון שלו.

  אז מה יש בייעוץ זוגי שאתם לבד לא יכולים לספק?

  • היועץ מהווה אדם ניטראלי שלא מושפע מרגשות ומטענים אחרים ובכך יש לו את היכולת להיות ממוקד ולראות באמת רק את הבעיה ולא גם את התוספות שלה.
  • ליועץ יש שיטת עבודה וכלים שמטרתם להוביל אתכם ליצירת שינוי בתפיסה ובהתנהגות האישית והזוגית.
  • היועץ מנסה להבין את מורכבות ושורש הבעיה מתוך סיפורכם אך מאבחן את הבעיה מחדש – לעיתים מה שלבני זוג נראה מקור הבעיה הוא רק התוצאה ולא הגורם.
  • היועץ מהווה את התשתית לשינוי – לרב אנשים שסוחבים מטען של תסכול בקשר לא נמצאים בנקודה שהם יכולים להכיל את הצד השני ובאמת ליצור שינוי אמיתי.
  • בנקודת זמן בני הזוג אינם קשובים זה לזה ומפספסים הרבה מהאופציות שיכולות ליצור את השינוי ביחסיהם. היועץ מהווה עוגן לרגשות ולמחשבות האלה ועוזר לבני הזוג להתמקד בבעיות ובהכרת הצרכים של כל אחד ואחד.

  מה אתה מקבל מהייעוץ זוגי איתי?

  הגדרת הבעיה- לפעמים ישנו קושי "לשים את האצבע" ולהגדיר מהי הבעיה. קושי זה יוצר תחושה של בלבול וכתוצאה מכך לעיתים מאוד קשה לנו להסביר לבני זוגנו את רצוננו.

  חוסר היכולת לפרט מול בן זוגנו את הקושי שלנו ולשתף אותו במה שעובר עלינו גורם לריחוק ונתפס כבעיה יותר גדולה ממה שהיא בפועל.

  כבר בפגישה הראשונה בייעוץ הזוגי נגדיר יחד את הבעיה בזוגיות שלכם והיכן בעיה זו באה לידי ביטוי בחיי היום יום.

  מבינים אותי

  במקום של תסכול והתמודדות קשה יש צורך מאוד חזק בהבנה והכרה ברגשות ובקשיים שאנו חווים. כשאדם מתמודד בו זמנית עם כמה קשיים בזוגיות שלו,הוא מתקשה גם בין השאר להעביר את המסר ולשתף את בן זוגו בקשיים. כאשר אנחנו טעונים מאוד ושחוקים ממצב קיים ומתוח, לעיתים בחירת המילים שלנו והאופן שבו אנחנו בוחרים לשתף את בן זוגנו במה שעובר עלינו נתפס כהתנפלות,תוקפנות וגורמת לחזית נוספת של תסכול.

  היועץ הזוגי מהווה במקרים מסוימים כמגשר על פערי ההבנה בכך שהוא מסביר ומפרט באוזנו של אחד את כאביו ואת קשיו של האחר.בנוסף, בייעוץ אישי היועץ נותן תמיכה ו"במה" לריגושיותו ומענה ע"י הצגת פתרונות לקשיים. ההרגשה שמבינים אותי ושיש מענה לקשיים שלי,משרה הקלה ותחושה של הישג.

  פתרון בעיות

  יעוץ זוגי מוביל לשינוי חשיבה אשר משליך על התנהגותנו ועל התנהגותו של בן זוגנו. שינוי זה גורם להתקדמות בתהליך-"היכרות מחדש", ריגושים חיובים,תחושת שוויון,צורך בשיתוף בן זוגנו באירועי היום, חלוקת תפקידים במשימות הבית ובגידול הילדים. שינויים אלה גורמים לנו להראות את בן זוגנו באור שונה, נותנים לנו תחושה של סיפוק גדול,בטחון ומוטיבציה המשליכה על חיינו האישיים והזוגיים.

  במבט לאחור

  הבנה שהצלחתם לפתור את בעיותיכם בפרק זמן קצר יחסית, גורמת לכם להרגיש תחושה של בטחון, הישג ואמונה בזוגיות שלכם.היום, אתם יודעים איך לפתור בעיות ואיך לא להיתקע במקומות מהם לא ידעתם כיצד להמשיך הלאה.

  עכשיו שאתה נמצאים במקום שכייף לכם, שסוף סוף מבינים אתכם, שמחייכים אליך ולא נותנים לך את המבט בכועס/פגוע אתה יכולים להתרכז בדברים אחרים וליהנות מהקיים.

  נכתב ע"י דנה חיימזון

   

  f g y