זוג אוהבים יוצר את המילה LOVE באמצעות ידיהם

פרשנות בזוגיות

רב האנשים שהגיעו לתהליך של ייעוץ זוגי הגיעו בגלל בעיות תקשורת. המרכיב המרכזי לבעיות תקשורת נבע מפרשנות לא נכונה - מהבנה לא נכונה את בן הזוג.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  בני זוג מגיעים לשלב שהם מניחים הנחות על דעת עצמם.
  הם יוצאים מנקודת הנחה שהם יודעים מה תהיה התשובה של בני זוגם במצבים שונים.
  מה הם יחשבו, כיצד יגיבו? מה הם ירגישו ואיך הם יראו אותם.
  הם מאמינים שהם יודעים מה קורה בצד השני ובוחרים לא לשאול את בני זוגם- הרי, "למה לשאול אני יודע"!
  מה שמניע אותם לא לפתוח בשיחה היא מחשבה ששיחה תגרום למריבה ולכן הם נמנעים.
  האם באמת הם יודעים מה קורה בצד השני? או שזה הפרשנות האישית שלהם?

  פרשנות היא האופן שבו אנשים נוטים להסתכל על מצב כלשהו וכתוצאה מהאופן שבו הם רואים אותו לנתח אותו ולבקר אותו. פרשנות היא תוצאה של תיוג – אנחנו מניחים שאנחנו כ"כ מכירים את בני זוגנו שאנחנו כבר מראש מגדירים איך הוא יראה דבר מסוים, אם הוא יאהב אותו, מה הוא יגיד עליו, איך הוא ירגיש לגביו וכו'. הפרשנות שלנו היא הבנה שלנו – האופן שבו אנחנו מתייחסים למקרה ומכאן האופן שבו אנחנו נבחר להגיב.

  ההנעה לפעולה שלנו היא תוצר של המחשבה שלנו – הפידבק שמעולם לא קיבלנו מבן זוגנו אך האמנו שאנו יודעים.

  רב האנשים שהגיעו לתהליך של ייעוץ זוגי הגיעו בגלל בעיות תקשורת. המרכיב המרכזי לבעיות תקשורת נבע מפרשנות לא נכונה – מהבנה לא נכונה את בן הזוג. הבנה זו דכאה את היחסים וגרמה לכל אחד לראות את הזוגיות כבעייתית מנקודת זווית שונה.

  פרשנות היא תוצר של בעיית תקשורת של חוסר באינטראקציה ובביטוי עצמי. אי יישום שיחות עם הבן זוג יוצר פערים עצומים בתיאום הציפיות ומפתח את הבדידות במערכת הזוגית.. משפטים כמו:" אני לא אגיד לו כי הוא יפגע", "אני לא אדבר איתה כי תתעצבן" אלה משפטים שיוצרים "חומות" בתוך המערכת הזוגית ומונעים מבני הזוג לתקשר אחד עם השני.
  אי הבנות שהתשתית שלם היא פרשנות יוצרות את הריחוק והנתק במערכת הזוגית ופתח לאכזבות גדולות ורבות.

  הכרת בתופעה זו יכולה לגרום לשינוי משמעותי בתקשורת הבין אישית. הדרך ליצירת שינוי היא ע"י הבנה שאין לקבל את הדברים כפי שנראה לכם. אליכם לברר מול בן זוגכם למה התכוון כשאמר את מה שאמר. לנסות לא לצאת מנקודת הנחה ששיחה תוביל לפיצוץ,אלא לנסות להבין מה גורם לצד השני להגיב כפי שהוא מגיב כפי שלכם יש את הניסיון המר עם בני זוגכם, גם להם יש את הניסיון איתכם והם מגיבים ממש כמוכם!!אם אתם מעוניינים ליצור שינוי על תמשיכו את "הקו הגישה שלכם", תנסו להבין מה מניע לפעולה בצד השני שגורם לבן זוג להגיב כפי שמגיב ולראות אתכם "באור" הזה.

  דנה חיימזון-יועצת זוגית

  f g y