שחצנות

שחצנות היא התנשאות ואליטיסטיות, המתבטאת בהצהרות או פעולות למינהן שבאות להתרברב בהישגים או דיעות של אדם מסויים, על דברים אחרים או אנשים אחרים. שחצנות היא תכונה בעייתית שקשה לקבל בחברה, ומעוררת אנטיגוניזם חריף מצד הרבה אנשים.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  שחצנות במערכת יחסים זוגית

  שחצנות במערכת יחסים תהא בעייתית, מכיון שקשה לחיות לצד אדם שחצן. חיים שכאלו יהיו תמיד רווי בעיות, מכיון ששחצנות של בן או בת זוגך עשויה לגרום לך להעריך את עצמך פחות, ולהאדיר את האחר שלא בהכרח לצורך, או לא ממקום נכון. שחצנות מרחיקה ומעוררת אנטי גדול, בדר"כ שחצנות מעידה על חוסר בטחון. אנשים שיש להם צורך מוגבר לדבר על עצמם "אני ואני" הם אלה שלא בטוחים בעצמם ויש להם תורך תמידי לשווק את עצמם.

  באם אחד מבני הזוג הינו שחצן, והדבר מפריע לבן/בת הזוג השני, הקשר ילווה לרב במתח, כעסים שונים וריבים שיבטאו את האכזבה או הסליחה מהנטייה הזו. אנשים לא אוהבים לשהות במחיצת אנשים שמתרברבים, משוויצים או מדגישם את איכותם וטיבם בצורה מופרזת בכל עת.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  אם בן הזוג שלך שחצן / שחצנית, או אם שניכם כזוג נתפסים כזוג שחצן, מומלץ להגיע לטיפול זוגי על מנת לבדוק את שורש הבעיה ולראות כיצד ניתן לשנות את המצב ולשפר אותו. שחצנות בתוך קשר פוגמת במערכת היחסים שבין בני הזוג, ואילו שחצנות של זוג פוגמת ביחסיהם עם זוגות או אנשים אחרים, וחבל. בעזרת טיפול או אימון מקצועי, ניתן להתמודד עם הבעיה ולעבוד על תיקונה. שחצנות מרחיקה ויוצרת סלידה בקרב הסביבה.

  f g y