רגזנות

רגזנות היא נטייה מוגברת להתעצבן, לכעוס ולזעוף על דברים מסויימים. רגזנות יוצרת מתח, לחץ וזעף בשגרה. אנשים רגזנים נוטים להתעצבן בקלות יותר ובתדירות גבוהה יותר משאר האוכלוסיה, ולעתים בשל דברים זניחים שלא היו מעצבנים אדם אחר.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  רגזנות במערכת יחסים זוגית

  במערכות יחסים קשה מאוד להתנהל לצד אדם רגזן, רוטן שיש לו התפרצויות כעס, מכיון שהדבר יכול לעייף, להתיש, להעציב או למרבה האירוניה לעצבן.
  חשוב לזכור כי כל בני האדם מתעצבנים, כועסים וזועפים לעתים, אך השאלה היא המידתיות והעצמה.
  במצבים בהם כל שיחה מסתיימת בפיצוץ, יש לימים הבנה שאין עם מי לדבר והימנעות מודעת משיחות שמטרתם לגשר על הפערים. במצבים של רגזנות לעיתים נאמרים דברים שקשה מאוד לחזור בהם כי אדם רגזן יש לו נטיה פחות לשלוט במזג שלו ולהבין רק בדיעבד את הנזק שגרם.

  כשאחד הצדדים בשר זוגי בעל נטייה לרגזנות, הקשר יכול להידרדר בקלות מכיון שהצד השני לא תמיד יידע להתמודד עם הנטייה.
  רגזנות בקשר מעיבה עליו, יוצרת בו מתחים ואף עלולה לדכא את הצד השני, לימים הצד השני לא מתנהג בטבעיות "הולך על ביצים" העיקר לא להעיר את ההתפרצות ומבטל את עצמו.
  התנהגות זו מעצימה את הריחוק וחברות אינה כבר מתקיימת ביחסים.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  בעידן המודרני בו אנו חיים רבים מאיתנו פתחו ועודם מפתחים נטייה לרגזנות. הדבר פוגע בקשרים שלנו עם הסביבה ובייחוד בקשרים זוגיים, וכמובן גם בנו עצמנו. יועצת זוגית תוכל בתהליך אישי לעבד את נושא הרגזנות, להבין מהו מקורו ועל איזה צורך הוא עונה ובמקביל לעשות סימולציות תקשורתיות עם בני הזוג, ולתת להם מענה וכלים במצבים בהם יש מחלוקות מה שמגרה את התפרצות לצאת החוצה ובכך להצליח ולשלוט בה.

  f g y