קפדנות

קפדנות היא פדנטיות; עשיית דברים למשעי וללא רבב. במערכות יחסים קפדנות יכולה להתבטא במתן הוראות באופן תדיר, מוגזמות לעתים, המלוות בקשיחות או פורמאליות. קפדנות היא תכונה חיובית שמקדמת הרבה מטרות והצלחה, אך היא צריכה להיות מדודה ולא מוגזמת

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  קפדנות במערכת יחסים זוגית

  קפדנות מוגזמת במערכות יחסים עשויה להיות בעייתית, מתישה ומתסכלת ולגרום לריחוק ותחושה שאין עם מי לדבר ושהחיים סובבים את הנושא של קפדנות, אם זה בזמנים, ניקיון, חינוך,טקסים ועוד.
  להבדיל, למשל, מיחסי עבודה – שם קפדנות מהווה אלמנט בסיסי. כאשר אחד מבני המשפחה, ההורים או אחד מבני הזוג מתנהל בקפדנות מוגזמת ותובע גם את הסובבים אותו לעשות כן, הדבר יכול להעיק, לעייף וליצור אווירה מתוחה ולא נעימה.

  קפדנות איננה נובעת ממניעים שליליים, ואף מגיעה מסיבות טובות ושאיפה למצוינות או מיצוי פוטנציאל, מודל מהבית בו הם גדלו אך כשחולקים חיים משותפים היא עשויה להעיב ולהעיק ולהפוך לחנק ושליטה.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  במצבים בהם אחד הצדדים בקשר הזוגי ניחן בנטייה מוגזמת לקפדנות והדבר מורגש בקשר כמו גם מפריע לו, מומלץ לשקול טיפול מקצועי או ייעוץ זוגי. ייעוץ זוגי מקצועי יוכל לעזור לבני הזוג להתמודד עם הבעיות בקשר, להציע פרקטיקות שונות למזעור ויכוחים וכעסים ולמעשה לחזק את הקשר ולגונן עליו.

  במקרה הזה מומלץ לשלב יייעוץ אישי עם ייעוץ זוגי גם כדי לפתור באישי את סוגיית הצורך בקפדנות מוגזמת וגם על מנת לקרב בין בני הזוג מחדש בתהליך של ייעוץ זוגי.

  f g y