קולניות

קולניות יכולה להתפרש על ידי אנשים שונים בצורה אחרת. לפי הגדרה מילונית, אדם קולני הוא אחד שמדבר בקול רם, מתבלט בהבעתו ובתנועות גופו, ומושך תשומת לב. יש אנשים שייחסו לקולניות ברבריות, יש שייחסו לה דבר מעצבן ויש שיחשבו כי היא מושכת אנשים ומהפנטת אותם. הכל תלוי במידה.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  קולניות במערכת יחסים זוגית

  קולניות אצל אחד משני בני זוג אינה בהכרח דבר רע או טוב, השאלה שצריך לשאול היא כיצד זו מתפרשת ונתפסת בעיניי הצד השני. למשל, אם אחד הצדדים מתבטא בצורה קולנית, והצד האחר בקשר לא אוהב זאת, עלולים לצוף בעיות ומתחים. כאשר שני בני הזוג קולניים מאוד, הקשר יכול להפוך לפיצוץ הר געש תמידי. לחלופין, כאשר שני בני הזוג מאוד שקטים, הקשר יכול ״להתקע״.

  ניכר כי שאלת הקולניות, כמו בכל תכונה היא שאלה של מידה ופרופורציה. ישנה גישה הדוגלת ב״הפכים משלימים״, לפיה אנשים קולניים יימשכו או יזדקקו לצד מופנם ושקט יותר, ולהפך.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  באם קיים בקשר חוסר איזון מבחינת ההבעה וההתבטאות ש אחד מבני הזוג, למשל בצורה שבה אחד מבני הזוג הוא מאוד קולני ולמעשה ״גובר״ ומשתיק, בין אם במודע ובין אם לא, את האחר, הקשר עשוי להיפגע. טיפול זוגי או אימון של יועצת זוגיות יכול בהחלט לשמור על קשר מאוזן, לחשוף את הקשיים והמחלוקות ולהציע דרכי פתרון ויישוב שיישמרו על הקשר ויחזקו אותו.

  f g y