צייתנות

צייתנות היא הישמעות להוראות וביצוע מטלו ללא עוררין, כשנדרשים לכך. צייתנות היא תכונה חיובית ומעידה על אחריות אישית, מחוייבות ומסירות לדבר או לחברה. יחד עם זאת, אנשים צייתנים נוטים לפעמים לבצע את כל שאומרים להם מבלי לשקול מבחינה רציונלית, רגשית או כדאית האם הביצוע לא פוגע בהם, ומה נגזר מכך

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  צייתנות במערכת יחסים

  במערכות יחסים הקשורות לעבודה או ללימודים, כמו גם מערכות יחסים שבתוך המשפחה בין הורים לילדים, צייתנות היא אלמנט חשוב. ילדים צריכים להקשיב להוריהם כמו שעובדים צריכים להקשיב לבוס שלהם. במידה ואין צייתנות במערכת יחסים שמצריכה זאת, גבולות מתערערים והמדרון לכישלון המערכת הוא חלקלק.

  אני אישית פחות מתחברת למילה צייתנות במערכות יחסים ומעדיפה את המילה כבוד, לכבד את הרגישות של האחר ומכאן גם לעמוד בו – ההבנה הזו יכולה לתת מענה ותחושה שווה למילה צייתנות למרות שביחסים שוויוניים.

  חוסר הקשבה במערכות יחסים

  באם אין צייתנות מצד ילדים או עובדים באינטראקציות חברתיות המצריכות זאת, הדבר מהווה בעיה ופוגע בהתנהלות השוטפת של השותפים באינטראקציה. גם במערכות יחסים זוגיות, נדרשים בני הזוג לציית לעתים לבני זוגם, לא במובן של לעשות מה שאומרים להם אלא במובן של לדעת להקשיב, לקבל ולעזור כשבן הזוג צריך או דורש זאת. במידה והללו לא נעשים, הקשר יכול להידרדר ולהיות מוצף כעסים וריבים.

  ושוב לסיכום, מעדיפה במקום צייתנות –  הבנה מהו כבוד ומהם גבולות בקשר ובתקשורת במערכות יחסים.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  בעזרת טיפול מקצועי נכון ואיכותי, יכולים בני זוג, הורים או משפחות לקבל עזרה בעיצוב ויצירת צייתנות באם צריך. מנטורית זוגית תוכל להציע פרקטיקות, טיפים, עצות ודרכים שונות שיעזרו לתפקוד תקין של מערכת היחסים תוך מזעור ויכוחים, מחלוקות וכעסים

   

  f g y