עקשנות

עקשנות היא סרבנות תמידית שהופכת לאינטואיטיבית במרבית המקרים, ומהווה למעשה דפוס חוזר של אי ציות המתבטאת גם בעוינות והתנגדות תמידית אל דמויות אחרות. עקשנות היא תכונה נפוצה בקרב ילדים שמתאזנת לרב עם גדילתם והרחבת היריעה, אך רבים המבוגרים שעדיין ניחנים בעקשנות. עקשנות מתבטאת בחוסר היכולת לקבל עמדה, דיעה או רעיון של מישהו אחר ותוך כדי כך חסימתם על ידי ויכוחים חריפים או פשוט אי ציות.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  עקשנות במערכת יחסים זוגית

  עקשנות היא נטייה בעייתית בכל מערכת יחסים ואינטראקציה אנושית. כבני אדם מבוגרים, אין מן הנמנע אלא לדעת לקבל הצעות, דעות ורעיונות של הסובבים אותנו, גם אם לעתים אינם מתאימים או הולמים את כוונותינו. התנגדות קבועה לכל אשר יציעו לנו, יעורר כלפינו אנטגוניזם.
  במערכת יחסית זוגית, חשוב מאוד ללמוד להתפייס עם רעיונותיו ודיעותיו של בן/בת הזוג, ולא להתווכח איתו/ה על כל פרט בחיים, מכיון שהדבר מעייף את הקשר ומחדיר בו ריבים מיותרים.

  עקשנות באה לידי ביטוי גם באגו גדול ובצורך בשליטה מתוך נקודת הנחה שדרך הכי טובה היא של אותו אחד מה שמגביר את האתגרים במערכת זוגית.

  כאשר אחד מבני הזוג או במקרה הגרוע שניהם, ניחנים בעקשנות מוגברת, הדבר בעייתי מאוד לקשר. במסגרת חיים משותפים, חינוך ילדים, ניהול בית וגם קשר שאיננו ממוסד, ישנן פעמים רבות בהן צריך להתפייס ולוותר, זהו חלק הכרחי ממערכת יחסים ואינטראקציה עם בני אנוש. כאשר אין התפשרות ואחד מבני הזוג נתקל תדיר בהתנגשות ועקשנות מהצד השני, הדבר גורר תסכול רב ואף כאב שמזיקים לקשר מאוד. הקשר הופך לכוחני ומצריך מאבקים מתמידים.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  עקשנות יכולה להיות תכונה מולדת, אך ניתן לעבוד עליה ולמתן אותה. הדבר חשוב מאוד וישפר משמעותית את כל האינטראקציות האנושיות שלכם. בקשר זוגי במיוחד, חשוב מאוד לדעת להתפשר, להתגמש ולקבל את דעתו של הצד השני, אך יש אנשים שהדבר מאוד קשה עבורם.

  בעזרת ייעוץ זוגי או אימון אישי מקצועי, ניתן ללמוד להתמודד עם הבעייתיות הזו, לשלוט בה ולהגן על הקשר מפני ריבים מיותרים שהיא מעלה.

   

  f g y