עצלנות

לפי מרבית הדתות, נתפסת העצלנות כתכונה שלילית ובעייתית שמהווה חסרון ומשקפת תפקוד לקוי של בני אדם. אנשים עצלנים ידועים בתור מי שאינם מבצעים את מטלותיהם, אינם מעוניינים לבצעם ומעדיפים לנוח. העצלנות היא למעשה התכונה ההפוכה לחריצות, ומתוקף השוואה זו בהחלט נתפסת כשלילית.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  עצלנות במערכת יחסים זוגית

  במערכות יחסים, קשרים זוגיים ובמיוחד בחיים משותפים, ביטויי עצלנות של אחד מהצדדים עשויים להעיב על הקשר, משום שהם יוצרים יחסי כוחות לא מאוזנים. כאשר אחד הצדדים מעדיף לנוח ולהתבטל, לא מבצע את מטלותיו, מקטר עליהן או מתנער מהן, הצד השני בהחלט עשוי להתעצבן, להתאכזב ולכעוס. עצלנות היא תכונה לא מושכת שמיוחסת לה שליליות רבה בקרב בני אדם ומערכות יחסים.

  במערכת יחסים מכל סוג, בין אם אינטראקציה של קולגות לעבודה, בין אם יחסי משפחה וודאי שבקשרים זוגיים המבוססים על חלוקת מטלות ויצירה משותפת של שגרת חיים, עצלנות נתפסת כשלילית ובעייתית.
  כאשר צד אחד מתנער מאחריותו לעשות דברים, הללו נופלים למעשה על הצד האחר ובכך מפרים את יחסי הכוחות השוויונים הראויים. בנוסף, עשויים לצוף כעסים ומריבות בשל כך.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  במקרים בהם אדם הוא עצלן במלוא מובן המילה, באופן תמידי, הם די נדירים. יחד עם זאת, בחלוקת תפקידים ובחיים משותפים, מספיקים מספר אירועים בהם צד אחד מתעצל לבצע את מטלותיו בכדי להעיב על הקשר וליצור סכסוכים.
  מצב כזה מפר את השוויון בין בני הזוג, ויכול בהחלט להזיק לקשר.
  מצד שני, אדם שלא נולד חרוץ לא בהכרח יוכל להשתנות באמצע חייו. לפיכך, טיפול זוגי מקצועי שנעשה על ידי גורם חיצוני מוסמך, יכול להוות פתרון מגשר בין בני הזוג. ועצת זוגית טובה תוכל להתבונן על המצב הקיים, לזהות את הבעיות ולהעלות הצעות לשיפור ותיקון המצב, שיגנו על הקשר מפני התפרקות או הידרדרות.

  f g y