עדינות

עדינות היא תכונה שנוהגים לייחס לה פגיעות או חולשה, כשאלו האחרונים בהחלט אינם כרוכים בה. לפי הגדרה מילונית, עדינות היא רכות ונעימות. ככזו, אנשים עדינים ניחנים בהוויה נעימה, רגועה ומרגיעה. אנשים עדינים עשויים להיות פגיעים או שבריריים יותר, אך אין העדינות נובעת מפגיעות. עדינות היא תכונה שמאופיינת בהוויה אנושית נעימת הליכות שמשרה ביטחון ונועם על הסובבים.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

    מקומה של עדינות במערכת יחסים 

    מערכות יחסים עם אנשים עדינים יכולות להתפרש אחרת בקרב שני הצדדים, ולפיכך לגרור התנהגויות שונות. מצב בו מתקיימת מערכת יחסים עדינה ונעימה ששני הצדדים יוצרים ואחראים לה הוא מצב אידאלי. יחד עם זאת, אם רק אחד מבני הזוג הנו עדין הצד השני עשוי לפרש זאת כפגיעות או חולשה, ובכך לייצר חוסר איזון בקשר. חשוב מאוד להבין כי עדינות אינה נובעת מחולשה, חוסר ביטחון או פחדים; היא תכונה אנושית שיכולה להתפרש בהיות האדם מופנם, אך יש בה יתרונות רבים שמייצרים בקשר שלווה, נינוחות וביטחון.

    חשיבותו של טיפול לטובת הטמעת עדינות בקשר

    קשר שיש בו אלמנטים עדינים יהא קשר יציב, נעים, שליו ומפרה. חשוב מאוד להקפיד על מאזן בין עדינות לבין אקשן בקשר. אין הדבר אומר כי הקשר צריך להיות משעמם או ״שקט״, אך הטמעת סממנים עדינים בקשר זוגי בהחלט יוצר מערכת יחסים שהיא חזקה, בריאה ונכונה לשני בני הזוג, ובעלת פוטנציאל להמשכיות.

    f g y