סקרנות

סקרנות היא תכונה מולדת אשר מניעה בני אדם ובעלי חיים לחקור וללמוד. התכונה ההפוכה לסקרנות הינה אדישות, ולפיכך אנשים סקרנים הם בדיוק ההפך מאדישים; ערניים ורעבים ללמוד, לגלות ולהבין. סקרנות מיוחסת כתכונה נעלה וחשובה שיש לעודד, ונתפסת מבין אבני היסוד החשובים בדרך להצלחה והתקדמות בחיים.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  סקרנות במערכת יחסים זוגית

  במערכות יחסים, סקרנות משחקת תפקיד חשוב. מצד אחד אנו מכירים את בני הזוג שלנו, אך מצד אחר אנו תמיד כמהים להכיר אותם עוד ועוד, להבין אותם יותר וללמוד עליהם עוד.
  כפי שנאמר, בניגוד לאדישות אנשים סקרנים יהיו ערניים, והדבר מתבטא גם במערכות יחסים.
  מערכת יחסים זוגית טובה היא כזו אשר בני הזוג סקרנים ללמוד ולגלות אחד על השני, ואינם אדישים אחד לשני. סקרנות מביאה איתה עניין ותוכן.

  חוסר סקרנות בזוגיות

  מצב של העדר סקרנות הוא למעשה אדישות, וכידוע אדישות בקשר זוגי היא בעיה חמורה או מצביעה על בעיה חמורה.
  לא נעים להיות במערכת יחסים כאשר צד אחד מרגיש כי איננו מעניין את הצד השני, וכי הצד השני אדיש אליו. אדישות יכולה לבוא לידי ביטוי בהרבה פרמטרים בין השאר תחושה של חוסר פרגון, חוסר ביטוי רגשי, חוסר אכפתיות ועוד.
  במצב כזה, הקשר ידרדר ובני הזוג יתרחקו זה מזה. יחד עם זאת, לאחר שנים של קשר זוגי עם אותו בן אדם טבעי כי המערכת תתייצב ויהיה פחות ״אקשן״. כשזה קורה, חשוב להיזכר כי סקרנות הוא גורם מניע, וכי תמיד יש עוד דברים לגלות וללמוד על בן/בת זוגך.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  כאשר מערכת יחסים מרגישה ״תקועה״, כשאחד מבני הזוג או שניהם הופכים לאדישים אחד לשני, הדבר מצביע על בעיה. במצבים כאלו מומלץ ללכת לייעוץ זוגי מקצועי, אשר יידע להצביע על הבעיה וגם יגביר בצורה מודעת את הסקרנות של בני הזוג אחד כפי השני על ידי שיחות ופרקטיקות ייחודיות. אדישות בקשר היא מדרון חלקלק, שיכול להוביל בקלות לפרידה או גרוע מזה; לקשר זוגי תפל ולא אטרקטיבי.

  f g y