סבלנות

סבלנות היא אחת התכונות החשובות, שהולכות ומתמעטות בקרב החברה הפוסטמודרניסטית של המאה העשרים ואחת. הסבלנות היא היכולת לסבול המתנה, עיכוב, התגרות או התנגדות מבלי לכעוס או לדאוג, ולקבל את ״מצבי הביניים״ בהשלמה מבלי להאיץ או להלחיץ. סבלנות מועילה רבות בהתמודדות מול קשים, והניגוד שלה הוא למעשה קוצר רוח.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  סבלנות במערכת יחסים זוגית

  במערכת יחסים מכל סוג, בין אם מדובר ביחסי עבודה, יחסי הורים-ילדים או קשר בין בני זוג, סבלנות היא תכונה אנושית שנעים לחיות עם אנשים הניחנים בה.
  במסגרת מערכת יחסים אנו נתקלים לרב בהתנגדויות או עיכובים שלא בהכרח קשורים בנו, אך עלינו לקבלם. סבלנות היא הדרך האנושית לעשות זאת, מבלי להתעצבן או להאיץ בצד השני.
  סבלנות גורמת לאדם להיות קשוב ולצד השני לשתף ולראות בבן הזוג פרטנר, מכיל, מפרגן ואכפתי.
  סבלנות היא תכונה נפלאה שנותנת מקום לאחר ומאפשרת קרקע פוריה לחברות טובה והדוקה.

  חוסר סבלנות במערכות יחסים

  כאשר בקשר זוגי אחד מבני הזוג איננו סבלן לצד השני, מאיץ בו באופן תדיר, כועס, מלחיץ ונלחץ כתוצאה מקוצר הרוח שלו, הדבר יכול להעיב על הקשר בצורה משמעותית. היעדר סבלנות בקשר גורם לקשר להידרדר, להיחלש, ומעלה מתחים וכעסים בין בני הזוג שלא בהכרח צריכים להיות. שני בני הזוג עשויים לסבול מכך, והקשר יכול להיות בסכנה.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  טיפול מקצועי איכותי, ייעוץ זוגי או אימון אישי יכול לעזור משמעותית לאדם קצר רוח ללמוד לפתח סבלנות בצורה מודעת, גם אם אינה מולדת בו מראש.
  סבלנות היא תכונת מפתח במערכות יחסים מכל סוג; היא עוזרת לאדם להתנהל בצורה נעימה בקרב אנשים בכלל ובקרב בני זוג בפרט, ולפיכך חשוב מאוד לפתח אותה ולעבוד עליה.

   

  f g y