נמרצות

נמרצות היא תכונה חיובית הנמדדת בפעילות, אנרגיה, חיות וחיוביות. אנשים נמרצים הם אנשים בעלי מזג חם, אנשים יעילים ופרודקטיבים שנוהגים להתנדב, לעבוד, ליזום ולעשות בשלל תחומים שונים. נמרצות נתפסת כתכונה מאוד טובה בחברה אנושית, ואף ״מהפנטת״ ומהווה השראה.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  נמרצות במערכת יחסים זוגית

  נמרצות היא אלמנט מאוד חשוב במערכות יחסים שכן היא מתבטאת באנרגיה, אופטימיות ועשייה. שלושת האחרונים הינם ביטויים אופטימיים המכניסים לשגרה ולהתנהלות הכללית הרבה אור ופרודקטיביות, ולפיכך אנשים נמרצים ייתרמו רבות לקשר בו הם נמצאים ויגרמו לעניין, הנעה והנאה ביחסים עצמם. אחד הבעיות הנפוצות בזוגיות היא שבני הזוג מרגישים לעיתים משועממים מחוסר יוזמה, אקטיביות וגיוון, אנשים בעלי תכונה זו, תורמים הרבה ליחסים ויש בהם יכולת למנף את הזוגיות ולייצר עניין.

  השלכות של העדר נמרצות על מערכות יחסים

  העדר נמרצות בקשר יכול להתבטא בהעדר יוזמה, עשייה או ביצוע מטלות משותפות, מה שגורם לדעיכה ביחסים, העדר פעילויות משותפות יוצרות עם הזמן ריחוק ותחושה שאין יותר עניין ביחסים. שגרה היא חשובה אבל אם אין בה גיוון היא יכולה להוות איום על הרצון בהמשך היחסים.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור/תיקון המצב

  נמרצות היא תכונה מולדת, אך ניתן לחזק אותה ולהתאמן עליה. מומלץ מאוד לעבוד על כך בטיפול מקצועי או אימון אישי שנעשים על ידי מנטורית זוגית, ובכך לייעל את הקשר, לחזק אותו ולעזור להתמודד עם בעיות שעשויות להיווצר מהעדר נמרצות של אחד מהצדדים.

   

   

  f g y