נדיבות

נדיבות היא תכונה אנושית מוערכת, המתבטאת ברוחב לב ויד, היעדר קמצנות, חשיבה על האחר ונטייה לתת הרבה מרכושך או מכל דבר שיש באמתחתך שיכול לעזור לאחר. הקרואים מייחסים לנדיבות ערך רב ומציגים אנשים נדיבים כטובי לב וכאנשי חסד

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  חשיבותה של נדיבות במערכת יחסים זוגית

  נדיבות במערכת יחסים היא חשובה מאוד. מעצם היותם של בני זוג חולקים חיים, רגש ושגרה, הללו מקיימים מערכת יחסים המבוססת למעשה על ״תן וקח״. נדיבות בקשר היא חשובה, היות והיא מפגינה אהבה, דאגה, אכפתיות ושאיפה שיהיה טוב לצד השני. בנוסף, נדיבות של בני זוג אחד כלפי השני להבדיל מקמצנות, נוטעת בקשר אידאלים בריאים וחזקים, יוצקת אמון ואכפתיות.

  חוסר נדיבות במערכות יחסים

  להרגיש שבן או בת הזוג שלך ״מתחשבן״ איתך על הוצאות כלכליות ו/או שימוש ברכוש שהוא פרטי שלו, יכול להיות מעיק, מעצבן ואף הרסני לקשר. אין אנו אומרים כי שני הצדדים צריכים להרעיף רכוש וממון אחד על השני בכל עת, אך נדיבות כללית חייבת לקבל ביטוי בקשר שכן היא יוצרת אינטימיות, מחזקת ועוטפת. ״התחשבנות״ בין בני זוג היא הרסנית. היא מציפה מתחים, ריבים וכעסים שעשויים להיגמר בפרידה או גירושין.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

   בקשר שבו בני זוג מתחשבנים אחד עם השני ולא מפגינים נדיבות אחד כלפי השני, חשוב ומומלץ ללכת לטיפול זוגי או ייעוץ. התחשבנות, גם אם על זוטות, יוצרת מתחים רבים בשגרה שיכולים להצטבר זה על גבי זה ולהתפרץ לבסוף כהר געש ענק. באם רוצים לשמור על מערכת יחסים בריאה, חזקה ויציבה חשוב להקפיד על הפגנת נדיבות במידה בקשר, וטיפול מקצועי ומכוון יכול בהחלט לעבוד על כך.

  f g y