מפוזרות

מפוזרות היא נטייה לבלגן, כאוס והתנהלות מגושמת הן פיזית, הן כלכלית והן מבחינת תכנוני זמן. מפוזרות מקשה על הסובלים ממנה מאוד, גם אם אינם מודעים לכך, וכמובן שגם על מי שסובב אותם. היא מתבטאת בשכחה, חוסר ארגון, חוסר החזרת דברים למקום, אי תשלום בזמן, ועוד.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  מפוזרות במערכת יחסים זוגית

  מופזרות היא אחת הבעיות הנפוצות שקיימות בקרב בני זוג ומשפחות, ולמעשה בכל מערכת יחסים אינטנסיבית. רבים הזוגות שרבים על כך שאחד מהם לא מחזיר את המפתח למקום שלו, שוכח לקנות חלב כשמבקשים ממנו או מאחר לפגישות. הללו אינן סיבות מהותיות לריבים, אך אי סדר כרוני הוכח עד כה כאחד הגורמים שמעלים ומציפים הכי הרבה ריבים בקשר. לעיתים מאוד קשור גם להפרעות קשב, מודל מהבית.

  קשר שבו אחד מבני הזוג מפוזר, לא מסודר ולא מתנהל בצורה אחראית ומסודרת, יהיה ככל הנראה רווי ריבים וכעס. אי סדר הינו בעייתי במיוחד כשמדובר במערכת יחסים בה שני הצדדים כרוכים זה בזה, וחיים זה לצד זה.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  למרות הבעייתיות והכעס שמפוזרות של בן או בת הזוג יכול לעורר, המצב איננו בלתי הפיך. ישנן המון פרקטיקות, טכניקות ושיטות להגברת המודעות לסדר, ולחינוך לסדר. יועץ זוגיות מקצועי או טיפול זוגי חשוב במצבים כאלו, בהם הריבים מתקיימים על ״זוטות״ לכאורה, אך בצורה תדירה ולאורך זמן; מה שמכביד על הקשר. בעזרת טיפול או יעוץ של מנטורית זוגית ניתן להתגבר על הבעיה, להשתפר ולשמר את הקשר.

  f g y