יציבות נפשית

יציבות נפשית היא מצב מנטאלי לפיו אדם שלם עם חייו, עם גופו, ועם אופיו על חסרונותיהם ויתרונותיהם. כתוצאה מההרמוניה הפנימית נוצרת יציבות נפשית המתבטאת בעקביות, חוזק פנימי והתמודדות יומיומית בריאה עם שינויים ושגרה כאחד. יציבות נפשית נמדדת בראייה פורפורציונלית של החיים והסובב אותנו, ובמזעור דרמתיזציה. לפיכך, יש ליציבות נפשית חשיבות רבה בקשר אינטימי, ואנשים נוטים להימשך לאנשים יציבים ועקביים.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  יציבות נפשית במערכת יחסים זוגית

  יציבות נפשית מאפשרת לנו לבחון, להרגיש ולחיות את שקורה לנו בצורה מבוקרת, מודעת ופרופורציונלית. בשל כך, במערכות יחסים זוגיות בפרט יש ליציבות נפשית חשיבות רבה. כשבן או בת הזוג הנם יציבים נפשית, הקשר ביניהם יהא מאופיין בפחות ריבים, כעסים, חרדות מבגידה ועוד. יציבות נפשית היא מפתח להצלחה כללית בחיים, ועל כן גם בהצלחה רומנטית.

  חוסר יציבות במערכות יחסים

  חוסר יציבות נפשית גורר תנודות במציאות ובשגרה המתבטאות במצבי רוח משתנים, בהחלטות מעורערות, בחוסר ביטחון ובחוסר השלמה. הללו הנם מצבים מנטליים שבקלות רבה יכולים להביא לנפילות, התפקששויות, מתחים, פחד, ובעיות שניתן להכניס את כולן תחת הכותרת ״רעידת אדמה״. חוסר יציבות נפשית אצל אחד מבני הזוג יגרור בעיות חמורות בקשר, יציף ריבים ומתיחות ויגרום סבל וכאב לבני הזוג.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  במצבים של חוסר יציבות נפשית מומלץ ואף קריטי ללכת לטיפול מקצועי, ליווי או אימון אישי על מנת לנסות ולשפר את המצב. חוסר יציבות נפשית פוגעת בכל תחומי החיים ומשליכה רבות על טיב הקשר הזוגי. טיפול והכוונה מקצועיים יכולים לעזור לנו ליצור יציבות נפשית, לבנות אותה שלב אחר שלב או לפחות להבין כיצד לחיות ולהתמודד בצל זוגיות שבה אחד מהצדדים אינו יציב נפשית.

  f g y