יסודיות

יסודיות היא התבוננות מעמיקה בפרטים ועשייה מוקפדת בהתאם, בכל תחום. יסודיות מלווה בהשקעה, הקפדה, דיוק וכיסוי כל החובות והצרכים שקיימים בכל דבר שיש לבצעו או לעשות. למעשה, כל מטלה או פעילות ניתן לעשות בצורה יסודית, או חלקית. יסודיות היא עשיית הדברים כמו שאומרים: ״עד הסוף״.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  יסודיות במערכת יחסים זוגית

  אורח חיים זוגי המשלב פשרות, חלוקת עבודה ומטלות משותפות שמשרתות את שני בני האדם, מחייב ביצוע יסודי של שניהם. כאשר אחד מבני הזוג לא מבצע את המוטל עליו בצורה יסודית, ובשפת היוםיום ״מחפף״, הדבר מעיד (גם אם לא במזיד) על זלזול, ובשל כך יכול לגרור ריבים וכעסים.

  כאשר מתבצעת חלוקת עבודה ותפקידים בבית החל ממטלות ניקיון וכלה בעשיית שיעורים עם הילדים, במידה ואחד מבני הזוג לא עושה את הללו בצורה יסודית יכולים בקלות לצוץ ריבים. בנוסף, חשוב לזכור כי יסודיות ופרפקציוניסטיות הן תכונות שונות, ואין להתבלבל ביניהן. לעתים בן הזוג יעשה משהו שאיננו יסודי בעינינו, אך הוא כן רואה בו ככזה.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  באם יש מחלוקת בין בני הזוג על טיב ביצוע מטלות הבית המשותפות והצורה בה כל אחד מהם רואה זאת, יכולים לעלות ריבים, ויכוחים וכעסים, כאשר במרבית המקרים הללו יצטברו ולא בהכרח ייחשפו בין רגע. מחלוקת בנושא יכולה להעיב על מערכת היחסים, וחשוב מאוד במקרים כאלה לשקול לפנות לייעוץ זוגי מקצועי, שידע לגשר ולפייס בין בני הזוג, ולמצוא את עמק השווה ביניהם מבחינה זו.

  f g y