חשדנות

חשדנות היא חיפוש תמידי של אדם אחר הרע והפסול שמבצע האחר. כלומר; ייחוס כוונות רעות למישהו אחר, שמטילות את אמינותו בספק ומערערות עליה. החשדנות היא תכונה בעייתית שעשויה להיות מולדת או מתחזקת בשל טראומות או פגיעות מבגידות למשל. למרות שהיא באה לגונן, בפועל היא למעשה הרסנית. אנשים חשדנים נמצאים במארב תמידי, בספק תמידי. חשדנות עשויה לנבוע בשל הצורך של אדם לשמור על כבודו העצמי, ולהגן על עצמו מפני פגיעה: שלא יעבדו עליו, שלא יבגדו בו, שלא ירמו אותו וכו.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  חשדנות במערכת יחסים זוגית

  אנשים חשדנים הנמצאים במערכת יחסים ייטו לומר כי הם למעשה רוצים לשמור עליה, אך בפועל הם בהחלט עשויים להחריב אותה.
  זה נכון שלעתים יש מצבים בהם נכון לחשוד בבן זוג, אך בצורה גורפת חשדות שמגיעים מאנשים שגם כך חשדנים, אינם מבוססים לרב ויוצרים מתחים מיותרים.
  בהסתכלות על מוכר מפולפל שבא למכור לכם מוצר שאינכם צריכים – יש מקום להסתכלות חשדנית. אבל במערכת יחסים עם פרטנר שאתם אוהבים ומעריכים, אין מקום לחשדנות, היא יכולה רק להרוס.

  חשדנות במערכת יחסים היא כמו רעלן ופוגעת בשני הצדדים. מצד אחד, זה שחושד נמצא תמיד בספק, בחרדה ובפחד בשל החשדות שהוא מחזיק בהם לגבי הבן זוג. מצד שני, הצד החשוד נפגע גם הוא, ויכול להיעלב או להיפגע מכך שהפרטנר שלו לא סומך עליו, מטיל את אמינותו בספק ומעמיד אותו ״במבחנים״. החשדנות יכולה ליצור ריבים מיותרים, ולחלוטין להחריב קשר.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  במצב בו אחד מבני הזוג או אף שניהם, מתנהל בצורה חשדנית מוגזמת ובאופן תדיר כלפי הצד השני, חשוב מאוד ללכת לייעוץ זוגי מקצועי שיציע דרכי התמודדות עם הבעיה. רבים הזוגות שנפרדו על אף אהבה רבה שהם רוכשים זה לזה, ולו רק בשל חשדות מיותרים שעלו כל הזמן ללא בסיס. מטפל זוגי ידע לייעץ ולהדריך את בני הזוג כיצד לשלוט בחשדות, לבטלן או לחלופין לדעת לחיות בצלם, תוך חיזוק האמינות והכנות שבקשר.

  f g y