חריצות

חריצות היא תכונה חיובית ומבורכת, שהחברה המודרנית מעריכה ורואה כחשובה. חריצות נמדדת בפעלתנות, מוסר עבודה, אחריות ותקתוק. אנשים חרוצים הם אנשים מוערכים, שיודעים לנהל את הזמן שלהם ולהפיק ממנו את המיטב, בניגוד למי שניחן בעצלנות.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  חריצות במערכת יחסים זוגית

  מערכת יחסים שבה בני הזוג הנם חרוצים תהא טובה ובריאה. אנשים נמשכים לאנשים חרוצים, ואף ״מהופנטים״ מהם. חריצות היא דבר שמעורר השראה ואף הופך למידבק במובן הטוב של המילה.

  חריצות מעידה עם עצמאות ויוצרת משיכה גדולה יותר בבני הזוג. יחד עם זאת חשוב שהחריצות לא תפגע גם ביחסים, בכך שהיא תבוא על חשבונם. במידה והנחרצות היא קיצונית בניקיון, עבודה או כל דבר אחר , הנחרצות מהווה איום על היחסים והופכת למטרד.

  העדר חריצות במערכות יחסים

  במערכות יחסים שונות, החל מיחסי עבודה בין קולגות וכלה ביחסים משפחתיים או זוגיים, חריצות היא תכונה מבורכת שמקבלת ביטוי יומיומי בשלל אינטראקציות שבשגרה. אנשים חרוצים יביאו מעצמם ומפעלתנותם הרבה חיוביות לקשר, ויזכו לביקורת חמה ואוהדת מאלו שעימם הם מנהלים קשר. לפיכך, העדר חריצות ישפיע לרעה על הקשר בכך שהצד השני ירגיש צורך להדריך , לכוון  ולעתים גם "לנהל" את בני הזוג שלהם בעשייה.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  חשוב לנסות ולשפר מצב שבו אחד מבני הזוג (או שניהם) לא ניחן בחריצות, מכיון שהדבר פוגעני במובנים רבים החל מקריירה וכלה בתפקוד יומיומי, ניהול הקשר וניהול הבית. יועצת זוגית מקצועית תוכל לייעץ ולהכווין בני זוג להתמודד עם העדר חריצות, ולבנות אצלם אחת כזו יש מאין, שתשפיע על הקשר לטובה ותשפרו.

  בנוסף, יועצת זוגית תשקף לבני הזוג כמה הדברים פוגע ביחסים בהרבה פרמטרים כגון:

  • אף אחד לא אוהב שאומרים לו מה לעשות- בהעדר חריצות יש צורך בהכוונה על בסיס יומי
  • לימים מתיש את 2 הצדדים
  • תחושה שאין שותף, פרטנר- גורם לריחוק ולפגיעה ממשית בדימוי של בני הזוג.

  f g y