חסכנות

חסכנות היא ראייה מבוקרת על הוצאות כלכליות וכספיות, הבאה ממקום הישרדותי ורציונלי. אנשים חסכנים ניחנים לרב באחריות מוגברת, ראייה מציאותית וחשיבה לטווח הרחוק. חסכנות איננה קמצנות; היא מבוססת על שיקולים כלכליים רציונלים שמתעלים את הכסף למקומות הנכונים וההכרחיים, ולא מבזבזים אותו על דברים שאין בהם צורך.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  חסכנות במערכת יחסים זוגית

  במערכות יחסים, במיוחד מערכות יחסים משפחתיות, ישנו צורך לחשוב בצורה חסכנית, בייחוד במציאות היקרה והלא פשוטה שאנו חיים בה. בני זוג והורים צעירים חייבים לבסס את עצמם ואת העוגן הכלכלי המשפחתי, והדבר כרוך בחשיבה חסכנית ובחישוב הוצאות נכון. יחד עם זאת, חסכנות מוגברת יכולה לגרוע מהקשר או מחיי המשפחה וליצור ריחוק בין בני הזוג מתוך נקודת הנחה שאין פרגון והכלה יש לשמור על מידה מבוקרת ורציונלית בהתאם למצב הספציפי.

  העדר חסכנות במערכות יחסים

  במשפחות או חיים משותפים של בני זוג שאינם נוהגים בחסכנות, המדרון הוא חלקלק ומסוכן. אנשים צעירים שנוטים לפזרנות עשויים למצוא את עצמם בקלות ב״ברוך״ כלכלי שקשה לצאת ממנו, וחשוב להיות בשל כך עם היד על הדופק.
  הפערים ברמת התפיסה בנושא יכולים ליצור מחלוקות ולהפוך לקשר שסובב רק סביב הנושא הכלכלי.
  חסכנות לא מבוקרת, או בשמע השני קמצנות, יכולה לגרום לנתק מוחלט וחוסר רצון לקבל את הגישה הזו. ב2 המצבים האלה מדובר בתהליך או ייעוץ אישי, ופחות בייעוץ זוגי.

   חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  בני זוג, משפחות או אנשים שנוטים לבזבזנות או פזרנות ולא יודעים חסכנות מהי, נמצאים בבעיה שיכולה לסכן את המשפחה כולה. הקושי בא לידי ביטוי שמוציאים יותר ממה שמכניסים, התנהלות כלכלית לא מתכוננת יכולה לגרום למגבלויות עתידיות שבהם אנשים הופכים להיות משועבדים לעבודה על מנת לצמצם את כל ההוצאות שלהם. יועצת אישית זוגית ומשפחתית תוכל לעזור לזוג להתנהל נכון אך הדגש המרכזי היא הבנה מהו המקור לצורך הזה וכיצד לתקן אותו וללמד אנשים להיות אחראים יותר למצבכם הכלכלי ולחיי היומיום שלהם.

   

  ________________________________________________________________________

  f g y