חברותיות

חברותיות היא מעין פתיחות מולדת; מיומנות אנושית שאדם יכול להיות חזק בה או חלש בה. אנשים חברותיים הם אנשים פתוחים ש״מושכים״ אליהם אנשים אחרים, שנעים לשהות במחיצתם ולבלות איתם. נטייה לחברותיות מקלה משמעותית על יצירת קשרים חדשים, תחזוק קשרים ומערכות יחסים. אנשים חברותיים מתאפיינים לרב בחיים חברתיים פעילים ורווי חברים ומפגשים

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  חשיבותה של חברותיות במערכת יחסים זוגית

  באם ניקח את הגדרת החברותיות ונתמקד במאפייני הפתיחות והאינטראקציה האנושית החזקה שבהם ניחנים אנשים חברותיים, ניתן בהחלט לומר כי במערכות יחסים בכלל ובמערכות יחסים זוגיות בפרט יש לאנשים חברותיים יתרון משמעותי. אנשים חברותיים מרחיבים את יריעת החברים שלהם, מתאמנים תדיר על אינטראקציה בין אישית ומשפרים אותה.

  חוסר חברותיות במערכות יחסים

  אנשים לא חברותיים או סגורים חברתית ייתקלו בקשיים יותר מאנשים חברותיים בבניית מערכות יחסים ויצירת קשר זוגי. לאנשים לא חברותיים קשה מאוד להיפתח בפני אנשים חדשים, והדבר מתבטא גם בהיכרותם בני זוג חדשים. אין הדבר אומר כי אינם מסוגלים להגיע לאינטימיות וקרבה, אלא שהדבר כרוך בזמן רב יותר.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  חברותיות אצל בני אדם היא נטייה מולדת לרוב, אך בהחלט ניתן לעבוד עליה ולחנך אליה במסגרת טיפולים או אימונים אישיים. אין ספק כי אנשים חברותיים נהנים מחיים קלים יותר, מצליחים לייצר מערכות יחסים זוגיות בקלילות וכך גם לוקחים אותן. אימון אישי מקצועי ואיכותי יוכל לגרום לאדם למצוא את שורשיו החברותיים כהיותו יצור חברתי מטבעו, לחזקם ולשמנם, ובכך להקל משמעותית על התנהלותו בשגרה ובסביבה אנושית.

  f g y