ותרנות

ותרנות היא תכונה המתבטאת בכך שבני אדם מוותרים לחלוטין על מה שחשוב להם בשל שכנוע או לחץ מידי אחרים. ותרנות יכולה להיות גם אישית, ולקבל ביטוי בויתרים עצמיים שעושים בני אדם לעצמם ובכך מקלים על עצמם לכאורה.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  ותרנות במערכת יחסים זוגית

  ותרנות במערכת יחסים משפחתית וזוגית יכולה להוות בעיה ולגרוע מטיבו של הקשר, אך הדבר מורכב. מצד אחר, חשוב מאוד לדעת לוותר כשנמצאים בזוגיות או כשחיים כחלק ממשפחה, ולדעת להתאים את עצמנו לסובבים אותנו גם אם אין הדבר תמיד מתאים לנו עם הדגש ההכרחי שהוויתור הוא לא על דברים מהותיים עבורנו ולא בא על חשבון הרגשות שלנו. מצד שני, ותרנות מוגזמת של אחד הצדדים יכולה לערער את הקשר מכיון שהיא תיצור יחסים בלתי שוויוניים ולא מאוזנים ותעודד חסר הערכה.

  עקשנות בזוגיות

  ותרנות צריכה לקבל מקום מאוזן בעל שווי משקל נכון ומדוד בכל סוג של מערכת יחסים. מצד אחד לדעת לוותר ולהתגמש כשצריך, עבור אלו שאנחנו אוהבים, ומצד שני לדעת לעמוד על שלנו כשאנחנו מבינים שהדבר באמת מאוד חשוב לנו. ותרנות מוגזמת היא בעיה, וחוסר ותרנות בכלל שהוא למעשה עקשנות היא גם בעיה. המסקנה אפוא, היא שהיחסים צריכים להיות מאוזנים; לדעת לוותר כשצריך, ולעמוד על שלך כשצריך.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  במצבים בהם יש חוסר איזון בין בני זוג שלא יודעים לדעת לוותר, יעלו בהחלט ריבים, כעסים ומתיחות בין השניים בשל היותה של מערכת היחסים לא מאוזנת. שני בני הזוג צריכים לדעת לוותר אחד לשני, ואם המצב לא מתקיים מומלץ מאוד להגיע לטיפול זוגי בכדי לשמור על הקשר, ולא הוא ייהרס. יועצת זוגית תוכל לעזור בהתמודדות עם המצב, וכמובן גם בתהליכי שינוי שלו.

  f g y