דברנות

דברנות היא נטייה מוגברת של אדם לקיים שיח אינטנסיבי, מהיר ולעתים מוגזם. נטייה לדברנות היא ההפך מנטייה לשתקנות, וככזו כמובן תלויה במידתיות. מצד אחד, מתוקף היותנו חיים בחברה אנושית חשוב לדבר ולקיים שיח עם הסביבה, אך מצד שני נטייה מוגזמת לדברנות יכולה לעייף את הסביבה ולגרום לה להתרחק מאיתנו מסיבות שונות.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  דברנות במערכת יחסים זוגית

  במערכת יחסים ובכל אינטראקציה בין אישית, נטייה מוגזמת לדברנות היא בעייתית. הדבר עשוי להתפרש כמעיק, מעייף ויש שיפרשו זאת גם כחוסר התעניינות באחר. יחד עם זאת, שתקנות שהיא ההפך מדברנות גם היא בעייתית בקשר. למעשה, השתיים חייבות להיות מדודות ומאוזנות, בכדי לשמור על קשר תקין ובריא שנותן מקום ביטוי לשני הצדדים.

  דברנות יתר בקשר זוגי יכולה להוות קשיים ובעיות, היות והיא עשויה לגזול מהמקום של אחד הצדדים בקשר, להעיד על חוסר התעניינות או לדחוק הצידה את הדברים שיש לאחר לומר ולחלוק. חשוב מאוד לשמור על מידה נכונה וקיום שיח נכון ובריא, המבוסס על החלפת מידע דו סיטרית ולא נאום קדחתני של צד אחד בלבד.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  כאשר מורגש בקשר זוגי כי אחד הצדדים נוטה לדברנות ובכך מעיב על מקומו של האחר, עשויות להיות לכך השלכות קשות על הקשר שידרדרו אותו. מומלץ לפנות ליועץ זוגי מקצועי, שיידע לנתח את הסיטואציה, להסתכל עליה בביקורתיות ולהציע פתרונות פרקטיים לשינוי המצב הנוכחי.

  f g y