אנושיות

אנושיות היא תכונה בעלת הגדרה חמקמקה, הכוללת ומייחסת בגדול ערכים הומאנים לבני אדם, המבדילים אותם מפראים. אנושיות נמדדת לרב ביכולת להתחשב, לחוס, לחמול, לאהוב ולפעול מתוך רגש, ולא מתוך פונקציונליות או רציונליות גרידא.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  אנושיות במערכת יחסים זוגית

  אנושיות היא חלק בלתי נפרד ממערכת יחסים טובה, ולא רק מערכת יחסים רומנטית. גילוי אנושיות חשוב במקומות עבודה, בפגישות עם חברים, וכמובן שגם בחיי משפחה וזוגיות. אנושיות במערכת יחסים משמע להבין שבן הזוג שלך הוא בן אדם קודם כל, וככזה ראוי ליחס מכבד.

  חוסר אנושיות במערכות יחסים

  מי שאיננו מגלה אנושיות כלפי בן או בת זוגו, קשה להאמין כי ישרוד במערכת יחסים זוגית.
  מערכת יחסים זוגית או משפחתית איננה מסגרת צבאית או דיקטטורה, ולפיכך כל האינטראקציה הבין אישית מבוססת על גילוי אנושיות, התגמשות, הבנה, אכפתיות, חמלה ואהבה; שלל התכונות שמיוחסות לבני אנוש. במידה ואחד מבני הזוג לא מגלה אנושיות כלפי האחר, הדבר פוגע במערכת היחסים בצורה משמעותית, משנה את יחסי האיזון השוויוניים והראויים שצריכים להיות בין בני זוג, ועשוי לגבות מחיר יקר מהקשר.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  לעתים החינוך שקיבלנו בבית משפיע רבות על התנהגותנו בשגרה, ללא קשר לרמת האהבה או ההערכה שאנו רוכשים לאדם. במערכות יחסים, אנשים שחונכו בצורה קשה וקפדנית יכולים להתבטא ולהתנהל אל מול בני זוגם בצורה מאוד קשוחה, קפדנית וקרה, או כפי שיגידו חלק ״לא אנושית״. במצב כזה בו מופר האיזון וישנה פגיעה, גם אם לא מכוונת, באחד מהצדדים שבקשר, כדאי לפנות לייעוץ זוגי או אימון שיעזור לתקן את המצב, יגן על הקשר ויכוון אותו למקומות טובים יותר.

  f g y