אמינות

אמינות; מהימנות, היא תכונה שמבוססת על יושרה פנימית וכנות. בן אדם אמין הוא כזה שסובביו יודעים כי ניתן לסמוך עליו, ולהאמין למעשיו ולדבריו מבלי לחשוש. אמינות היא תכונה חשובה ומהותית המקבלת מקום חשוב ביחסים מכל סוג, גם ביחסי עבודה.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  חשיבותה של אמינות במערכת יחסים זוגית

  חשיבותה של אמינות מתבטאת במערכות יחסים בכלל, ובמערכות יחסים זוגיות בפרט. כשאנו נמצאים בקשר זוגי, אנו למעשה חולקים את חיינו עמו, ומפקידים בידיו את הלב שלנו. אמינות בקשר זוגי הכרחית, ומתבטאת בצורך הבסיסי שלנו לסמוך על בן הזוג שלנו שיהיה שם עבורנו, שירצה בטוב לנו ושלא ישקר לנו.

  קשר המבוסס על אמינות בין בני זוג יהא קשר איתן, תומך ויציב, בלתי ניתן לערעור או טלטלות חולפות ונקי מפגיעות מיותרות.

  חוסר אמינות במערכות יחסים

  במצב של היעדר אמינות במערכות יחסים המדרון לסבל וכאב הוא חלקלק. באם איננו יכולים לסמוך על בן או בת זוגנו, יהיו לכך השלכות קשות הן על הקשר והן על השגרה שנחיה בכלליות.
  היעדר אמינות בקשר זוגי עשוי להציף חשדות על בגידות, לעורר מתחים וכעסים חסרי בסיס, ולהפוך את מערכת היחסים ללא יציבה, לא מאוזנת ואף פוגענית.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  מצב בו בקשר אין אמינות איננו מצב בלתי הפיך. חשוב להבין כי לעתים הוא נובע מתכונות אופי של בני הזוג, מחוסר מודעות או ממערכות מגננה שמייצרים בני הזוג. טיפול מקצועי במצב בו בקשר אין אמינות אם בשל אירוע מכונן של בגידה שיצר זאת ואם מכורח אופיים של בני הזוג, יכול לשפר משמעותית את הקשר. אמינות היא מערכת שניתן לבנות, ליצור ולעבוד עליה יש מאין. הדבר חשוב והכרחי בשאיפה למערכת יחסים זוגית חזקה, בריאה וטובה.

  f g y