אלימות

אלימות היא יצר כוחני המתבטא בהתנהגות פיזית או מנטאלית שפוגעת, בין אם בכוונה ובין אם לא, באחר. התנהגות אלימה יכולה לנבוע מאופי כוחני, מרצון לשליטה, מקנאה, מפחד או מחוסר ביטחון. היא יכולה להתבטא בצורה מילולית או פיזית, בזדון או שלא, כתלות בשורשיה אצל האדם האלים. אלימות היא תכונה שלילית, בעייתית ואף חמורה במערכות יחסים בכלל, ובמערכות יחסים זוגיות בפרט.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  קשר אלים הוא קשר לא מאוזן ולא בריא, בו התקשורת לקויה ופוגענית. במקרים חמורים ביותר קשר אלים אף ניחן בפגיעה פיזית. לאף אחד מאיתנו לא מגיע לשהות במערכת יחסים אינטימית עם בן או בת זוג אלימים. זהו מדרון חלקלק רווי סכנות נפשיות ופיזיות, שיוצקות טראומות והפרעות נפשיות של ממש בהמשך. בקשר זוגי אין מקום לאלימות, נקודה.

  אדם אלים הנמצא במערכת יחסים יבטא בשלב כזה או אחר את יצר האלימות שלו באיזשהו אופן. מערכת יחסים אינטימית בין בני זוג שיש בה מאפיינים אלימים יכולה להוות סכנה של ממש, והינה מאוד לא בריאה. יחסים אלימים עשויים להביא השלכות נפשיות קשות על בני הזוג בעתיד.

  חשיבותו של טיפול מקצועי לטובת שיפור המצב

  במצבים של קשר זוגי אלים, טיפול וליווי מקצועיים הנם קריטיים בהחלט. ייעוץ מקצועי יעזור לאדם הכלוא בקשר האלים למצוא את דרכו החוצה ממנו, פן ייפגע, או לחלופין כתלות בחומרת המצב לנסות ולהבין האם המצב בכלל בר שינוי, ואם כן אז כיצד ואיך מביאים אותו.

  אסור לנו לקבל או להשלים עם בן זוג אלים, ולפטור את עצמנו במשפט כמו ״זה האופי שלו ואני אוהב אותו״. אלימות היא מגונה ומסוכנת בכלל, ובקשר זוגי בפרט.

  f g y