u

משיכה בזוגיות

יש לא מעט מצבים שהמשיכה בזוגיות נגמרת. הדבר יוצר ריחוק ואנשים לא מדברים על זה מחשש שהם יפגעו בבני הזוג שלהם. במצבים כאלה חייבים לטפל מיידית, אחרת המצב הולך ומחריף, ומהווה מקור לבגידות ולצורך עז לספק את החסרים ומתח תמידי ביחסים. הקושי הזה לא נעלם מעצמו והוא גם מאוד נפוץ ובהחלט פתיר אבל דורש התעמקות ואבחון נכון.

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  ישנם מצבים רבים בהם אנשים מפסיקים להרגיש משיכה כלפי בני הזוג שלהם.

  במצבים כאלה בני הזוג נמנעים ממגע, מתרצים ולא מסוגלים לפתוח את הנושא עם בני זוגם מחשש לפגיעה או מחשש לתגובה/תוצאה של השיחה בכיוון הזה.
  את הידיעה הזו הם סוחבים שנים.

  תשתית כזו יכולה ליצור ריחוק ובגידות בקשר.

  הדחייה שבני הזוג סופגים בעקבות העדר משיכה מינית פוגעת בבני הזוג שאינם מודעים בכלל לקושי, ונפער חור גדול של חסכים בזוגיות כמו חום, תשומת לב, העדר תקשורת, אינטימיות שאבדה ומיניות מלאת תשוקה שאינה מתקיימת.

  במצבים כאלה חייבים להגיע לטיפול זוגי באופן מיידי, אחרת המצב הולך ומדרדר ומתווספים אליו כל מיני "תופעות לוואי" כגון משבר אמון בגלל שקרים ותירוצים.

  העדר משיכה גורמת לאדם לראות את בני הזוג שלהם "במשקפיים" אחרות, ופתאום לא לקבל בבני זוגם דברים פיזיים שהיו שם מאז ומעולם.

  לדוגמה: אישה שהגיעה אלי לטיפול והפסיקה להימשך לבעלה (הבינה את זה דרך הטיפול, לא ידעה להצביע לפני כן ,מה גרם לה לדחות אותו כל הזמן) טענה שהכרס של בעלה מאוד מפריע לה.
  השאלה הראשונה שהיא נשאלה היתה האם הכרס היתה שם תמיד? התשובה היתה כן, כלומר היא קיבלה אותו עם כרס ועכשיו זה מפריע לה, אחרי 15 שנה.
  זה לא שהיא קיבלה מודעות לתזונה ועשתה אצלה שינוי שהשפיע עליה.
  כל "הרעשים" הפנימיים שלה,נותנים לה כביכול לגיטימציה לחוסר המשיכה, אבל הם תמיד היום שם ולכן הבעיה במקורה לא נעוצה בפרטים האלה אך בהחלט תורמת למצב ומחריפה אותו.

  בייעוץ אישי או בייעוץ זוגי אני נותנת חוות דעת מקצועית מהו מקור חוסר המשיכה,מהיכן הוא נובע וכיצד ניתן לשנותו.

  a

  שאלות ותשובות נפוצות

  האם משיכה בין בני זוג יכולה לחזור?

  אם היא הייתה שם בעבר היא יכולה לחזור, אי אפשר להחזיר משיכה שלא התקיימה מהתחלה. אך מדובר בתהליך הדרגתי שמתחיל בהבנת הלמה זה נעלם ומהם הגורמים לכך.

  מהם הסיבות מהרכזיות לאיבוד משיכה בין בני זוג?

  1. מראה חיצוני- אם בני הזוג עשו שינוי במראה שלהם, אז בני זוגם יכולים להרגיש שונה כלפיהם. הם הכירו אותם שנראו X והיום הם Y כמו השמנה לדוגמא יכולה מאוד להשפיע על משיכה. דברים נוספים שפגעים במשיכה בין בני הזוג, אסתטיקה,ניקיון,טיפוח. 2. התנהגות- התנהגות תלותית, אגרסיבית, שתלטנית,חונקת יכולה לגרום לבני הזוג להפסיק להרגיש כלפני בני הזוג וגם פגיעה ישירה במשיכה של בני הזוג.

  האם בני הזוג יודעים תמיד שהם לא נמשכים לבני הזוג שלהם?

  התשובה היא לא! יש הרבה אנשים שלא יודעים בכלל מה גורם להם לריחוק ובייעוץ אישי או זוגי מגלים את מקור הריחוק. אני ממליצה במצבים כאלה כבר מהתחלה לתהליך של ייעוץ אישי כדי לחסוך את הפגיעות והריחוק שמציאות כזו יוצרת בצד השני אבל במקביל כן לעבוד על הגרומים ולשנות את התוצאות.

  האם באמת ייעוץ זוגי או ייעוץ אישי יכולים לשנות מציאות של איבוד משיכה?

  התשובה- בטח שכן, אני עושה את זה כבר 10 שנים, אך הדגש שהייתה משיכה בעבר. איפה שלא הייתה משיכה בתחילת הדרך קשה לייצר משיכה.

  אני סקפטי לגבי החזרת משיכה שאבדה- איך זה אפשרי?

  בשורה אחת מאוד מתומצתת, הסיבה להעדר משיכה במקרים היותר מאתגרים היא התנהגותית. אם ההתנהגות תשתנה באופן עיקבי גם הדימוי של אותה אישה או דבר ישתנו בעיני בני זוגם ומכאן המשיכה תתעורר לחיים. כמובן בתהליך הדרגתי.

  f g y