אישה יושבת על נדנדה מול השקיעה, ומביטה על הנדנדה הריקה שלצידה.

כיצד פועלים כאשר בן הזוג לא רוצה ללכת לייעוץ זוגי?

מאמר זה נכתב לאור עשרות טלפונים שקיבלתי מאנשים שונים שנשמעו חסרי אונים לאור העובדה שבן זוגם לא מכון לשת"פ וללכת לייעוץ זוגי. התשובות היו ברורות וקצרות. "בן הזוג שלי לא מאמין בייעוץ זוגי" "בן הזוג שלי חושב שהבעיה היא אצלי ושאלך לבד" "בן הזוג שלי אומר אף אחד לא יכול לפתור את הבעיות שלי רק אני"

הצטרפו לאלפי אנשים שהורידו את הייעוץ החינמי לזוגות כלים, סרטונים ותובנות לשיפור מיידי דנה שלחי לי את המדריך במתנה
052-617-33-23
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  כיצד לנהוג במצבים אלו:

  ראשית, חשוב להדגיש לבן הזוג עד כמה הבעיה חמורה מבחינתכם ושאינה סובלת דחוי.
  הדגש על חומרת הבעיה צריכה להציג את הקושי שלכם בזוגיות וכמה שזה פוגע בכם ובילדים ובמקביל את העובדה שאם הייתם יודעים איך לשנות את המצב הייתם כבר משנים אותו.
  כשאתם מציינים מול בן הזוג את הקושי שלכם עליכם להמחיש לו כיצד קושי זה בא ליידי ביטוי ברמה של מחשבה, קושי רגשי וקושי התנהגותי. רצוי אף לתת דוגמאות כי דוגמאות אלה ממחישות לבן הזוג את המקום שלכם ונותנות לו פרספקטיבה שונה מהמקום המוכר והידוע שלו.

  שנית, תיחום חלון הזדמנות – לפסול זה הכי קל, אבל פגישה אחת עם יועץ זוגי מיומן עושה את ההבדל בגישה האישית. לעיתים אתם לא יכולים לספק את התשובות לבן זוגכם ואין לכם את הכלים לשם כך,ולכן תבקשו שישקול כן ללכת לפגישה ראשונה ורק לאחר מכן לגבש החלטה.
  כשהיחסים הם מעורערים הרבה קל לבני הזוג לקבל מאיש בעל סמכות מקצועית את חוות הדעת / הביקורת מאשר מול בן הזוג שנתפס כאדם לא אובייקטיבי.

  במידה ובחרתם ללכת לייעוץ זוגי – תתחמו את התהליך בזמן. יועץ זוגי טוב ייתן לכם תחושה של שליטה בתהליך והאינדיקציה היחידה לבחון האם התהליך באמת משרת אתכם הוא שיפור ביחסים שלכם משבוע לשבוע.

  אני מעריכה מאוד זוגות שרוצים לנסות בכוחות עצמם, למרות שאני שואלת את עצמי מה מנע מכם עד כה לנסות? את הניסיון הזה תתחמו בזמן עד חודש.
  אם לא הצלחתם ליצור שינוי בחודש, סביר  להניח שלא תצליחו גם לאחר מכן בכוחות עצמכם, הדבר היחיד שכן ישתנה אחרי חודש זה יהיה  הרצון והסבלנות שלכם אחד כלפי השני שילך ויקטן.

  כשבן זוג אומר שאין לכם כסף זה אומר במילים אחרות שהבעיה מבחינתו לא בסדר עדיפויות הראשון  – שמתפוצץ צינור בבית או הילד זקוק לטיפול שיניים דחוף זה אינו סובל דיחוי מבחינתכם, כי אי אפשר להשאיר את המצב כפי שהוא ומהזוגיות שלכם אפשר להתעלם? ומה שהילדים שלכם עוברים ונחשפים זה כן סובל דיחוי?

  יש לכם אפשרות להמשיך בשגרת חייכם ולהרגיש את הזוגיות הזו ממשיכה להתרחק מכם או לבחור לקבל את הטיפול המתאים ולראות איך חל שינוי בזוגיות שלכם, איך הבית יותר רגוע ושהתקשורת בניכם משתנה.
  החיים יקרים והזמן לא חוזר כדאי שתתמודדו עם הקושי בזוגיות ולא גם עם ההבנה שהחמצתם כמה שנים מחייכם ויכולתם לעשות זאת עוד קודם.

  f g y